fbpx

Трудовий кодекс може суттєво змінитися вже в червні

Проект Трудового кодексу, який містить багато європейських норм трудового законодавства та не передбачає порушення прав громадян на працю, треба ухвалити ще на поточній сесії Верховної Ради — у червні. Про це повідомила голова профільного парламентського комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова, пише УНН.

“Якщо говорити про те, що зараз наближаються свята, то травневі свята залишаться (у випадку ухвалення проекту нового Трудового кодексу — ред.), але не в повному обсязі, тому що там є поправка деяких народних депутатів, яка була підтримана робочою групою на доопрацюванні до другого читання Трудового кодексу, якою 2 травня як свято пропонується не підтримувати. Що стосується відпусток, до відпустка буде 28 діб. Тобто вона буде збільшена і стане такою, як в європейських державах”, — сказала народний депутат.

Читайте також: Ще одна європейська країна кличе на роботу українців

Крім того, за словами Л. Денісової, буде враховано багато положень міжнародної конвенції Міжнародної організації праці, яка була ратифікована нашою державою, і будуть збільшені права як працівників, так і профспілкових організацій. Також будуть враховані всі ті норми, які надають право профспілковій стороні втручатись у звільнення працівників, захищати їх, а роботодавцю — обов’язково погоджуватися з ними.

У цьому законі багато новел, але й лишаються і всі ті норми, які зараз є в законі про працю і не порушують права людей, вважає Л.Денісова.

“Зараз говорять про те, що нібито порушуються права громадян і покращуються права роботодавців. Це кажуть ті, хто не читав цей проект Трудового кодексу, хоча він опублікований і на сайті комітету, і на сторінці у Facebook, і той, хто говорить зараз, що, мовляв, буде проводитися відеоспостереження, то спостереження буде тільки за тими, і то за попередньою згодою працівника, у тих галузях нашого виробництва, які потребують цього. Наприклад, це друкування коштів, це виробництво діамантів”, — сказала парламентар.

Вона додала, що роботодавці будуть попереджати робітника, що його праця буде пов’язана з тим, що на його робочому місці за ним буде вестися відео спостереження.

“І якщо людина не погоджується на це, то людина просто буде займати іншу посаду і виконувати іншу роботу. Безумовно, відеоспостереження не стосується тих місць, де це вже є втручанням в особисте життя людини”, — зауважила Л. Денісова.

Читайте також: Для українських роботодавців можуть запровадити квоти на працівників

Говорячи про суперечливі норми проекту Трудового кодексу, нардеп сказала, що на сьогодні багато обговорюється питання щодо недопущення дискримінації, недопущення обмежень права людини на працю через, в тому числі, орієнтацію. Але це є норма, яка в європейських країнах діє і вона діє в Кодексі законів про працю, який є уже два роки, і Верховна Рада прийняла таке рішення.

Л. Денісова зазначила, що документ можна було прийняти в червні поточного року. У той же час вона спрогнозувала важке ухвалення Трудового кодексу, “тому що було внесено понад 1 тис. 900 поправок і тому, якщо кожен депутат захоче поставити свою поправку на підтвердження, то ви знаєте, як важко буде проходити голосування”.

Як повідомлялося раніше, у першому читанні законопроект щодо Трудового кодексу був ухвалений Верховною Радою 5 листопада 2015 року.

Джерело.

You cannot copy content of this page