fbpx
Політика
Сюмар: у зоні АТО не знають, хто з ким воює, у селах ставлять гучномовці

На Донбасі спробують забезпечити сигнал українських радіостанцій і телеканалів, а ті нададуть український контент для подолання російського пропаганди.

Про це сказала депутат від “Народного фронту” Вікторія Сюмар з трибуни Верховної Ради у вівторок.

Вона розповіла про виїзне засідання парламентського комітету з питань свободи слова в зону “антитерористичної операції”.

“Ціла 30-кілометрова зона в АТО покрита сьогодні російськими телеканалами, і там немає українських сигналів. Ми ходили по людях і запитували, чи знають люди в зоні АТО, хто з ким воює і хто їх обстрілює”, – заявила Сюмар.

“Знаєте, що нам відповідали? Нам відповідали: ну, це, напевно “Айдар” воює зі Збройними силами України. А знаєте, чому вони так думають? Тому що їм це показує “Росія-24″, тому що іншого – українського – сигналу там немає”, – сказала вона

“Але там є українські патріоти, там є керівники сіл, які посеред села, де базари, ставлять гучномовці – такі, як під час Другої світової війни. Уявляєте собі?..” – розповіла депутат.

Сюмар повідомила: “Ми вчора зустрілися з керівниками радіостанцій і телеканалів – вони дадуть український контент, ми спробуємо завести туди кабель, щоб там був український сигнал”.

“Але в мене, колеги, питання до нас із вами: а що ми тут робимо для цих людей, які щоденно потерпають від обстрілів”, – сказала вона.

Депутат зазначила, що лише цієї ночі бойовики 40 разів обстрілювали українських військових із мінометів та артилерії.

“Що ви вночі сьогодні робили, скажіть? Ви спокійно спали? А вони 40 разів зазнавали артилерійських обстрілів. Що вони зараз зранку роблять? Вони стоять на блокпостах і виконують накази керівників, ризикуючи своїм життям. А ви ходите по залу, ви нікого не слухаєте, ви один одного не чуєте”, – заявила Сюмар.

“Так війни не виграються. Там йде війна, а ми з вами тут займаємося війнушками: хто з нас красивіше один одного опустить. Там чоловіки, які думають про те, як їм втримати Авдіївку і полігон, який завойовано там, – а ви думаєте, як вам у четвер полетіти в Париж на футбол”, – обурилася вона.

Згодом депутат Сергій Мельничук заявив, що деякі українські ЗМІ також паплюжили “Айдар” і йшли на поводу у дезінформаторів. Також, за його словами, деякі політики влаштовували “втіхи” на Донбасі, а тепер влаштовують “втіхи” у Верховній Раді, блокуючи трибуну.

Джерело.