fbpx
Політика
“Символ окупантів”: Рада заборонила георгіївську стрічку в Україні

Верховна Рада підтримала законопроект №2987, яким передбачається заборона на виготовлення і пропаганду георгіївської (гвардійської) стрічки в Україні. Відповідний проект закону в цілому підтримали 238 народних депутатів.

“Георгіївська стрічка стала в Україні символом російської окупації й aгресії. Вона має вигляд смужки з трьома чорними і двома жовтими (або помаранчевими) смугами”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Читайте також: Не “Вконтакте” єдиним: проти кого Україна ввела чи продовжила санкції

Пропагандою георгіївської стрічки є публічне використання, демонстрація, носіння, а також поширення георгіївської стрічки або її зображення.

За рівнем суспільної небезпечності дані прaвопорушення повинні бути віднесені до адміністративно караного діяння.

Законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність за публічне використання, демонстрацію або носіння георгіївської стрічки. Це включає показ стрічки під час масових заходів, зображення на плакатах, наклейках, листівках, носіння на одязі, речах, кріплення на автомобілях, використання у сучасних творах мистецтва, використання ЗМІ.

Читайте також: Укрпошта жорстко тролить блокування ВКонтакте і Однокласники (фото)

Зазначені дії тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Повторне вчинення порушення потягне за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб із конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

“Оскільки за своїм складом пропонований адміністративний проступок схожий на дрібне хуліганство нову статтю доцільно розмістити після статті 173 “Дрібне хуліганство” з номером 1733″, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Джерело.