fbpx

Суд у Москві визнав Євромайдан “держпереворотом”

Дорогомиловський суд Москви визнав події на Євромайдані у 2013-14 роках в Україні державним переворотом.

Під час оголошення рішення суддя зазначила, що питання про держпереворот в Україні “виходять за межі суверенітету держави”.

Своїм рішенням суд задовольнив позов екс-нардепа України минулих скликань Володимира Олійника, який вимагав встановити у суді юридичний факт державного перевороту в Україні у лютому 2014 року.

Суд визнав, що цей факт “державного перевороту” в Україні є “загальновідомим і очевидним, і не потребує додаткового доведення”.

Разом з тим суд зупинився на юрисдикції російського суду і права Олійника на звернення до суду.

“Російський народ не може залишатися байдужим до того, що відбувається в Україні”, – заявила суддя, зазначивши, що “зараз в Україні не гарантуються права людини, зокрема права на життя”.

Суддя зазначила, що на території держави “діють екстремістські організації, які вже внесені до реєстру заборонених Верховним судом Росії”, тому питання “держперевороту” виходять за межі суверенітету держави і зачіпають інтереси зокрема і Росії.

На засідання суду у вівторок, 27 грудня, Олійник прийшов один. Більше години він підводив підсумки процесу, виступаючи у дебатах сторін. Потім він попросив суд долучити до справи письмовий варіант його промови.

Зазначимо, що свідчення у суді давали екс-президент Віктор Янукович, екс-прем’єр Микола Азаров, екс-глава МВС Віталій Захарченко та інші. Пізніше в мережі виклали повне відео їхніх виступів.

Читайте також: Термін ультиматуму спливає. Що далі? (відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page