fbpx
Політика
Стипендії платитимуть по-новому

Розширено перелік студентів, які мають право на отримання соціальних стипендій.

Відповідна постанова нещодавно набула чинності. Тож соцстипендії передбачено додатково ще для трьох категорій. Крім того, частина студентів зможе отримувати як академічні, так і соціальні стипендії.

А щоб одержувати соцстипендії від початку року, слід подати документи не до березня, а до квітня.

– У перелік студентів вищих навчальних закладів, які мають право на отримання соціальних стипендій, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 8 лютого №81, додано дітей-інвалідів та осіб з інвалідністю I-III групи; студентів із малозабезпечених сімей; осіб, яким призначено соціальні стипендії відповідно до постанови ВРУ, — розповідає газеті “Експрес” Микола Немчук, начальник відділу сімейної політики обласного департаменту соцзахисту населення.

— Уже раніше їх нараховували дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дітям шахтарів, які мають відповідний стаж підземної роботи чи стали інвалідами I чи II групи або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві; особам, які визнані учасниками бойових дій та їх дітям; дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів; дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту; дітям, які є внутрішньо переміщеними особами.

– Чи змінився розмір соцстипендій?

– Менші соцстипендії отримуватимуть студенти індустріально-педагогічних вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за програмами підготовки майстрів виробничого навчання і забезпечуються безплатним триразовим харчуванням. Виплата для них буде меншою на 50%. А для тих студентів, яких забезпечують безплатним одноразовим харчуванням, – на 20%.

Наполовину зменшується соцстипендія для курсантів вищих навчальних закладів, які перебувають на державному утриманні. Залежно від пільгової категорії, ці студенти дотепер отримували 750 або 1000 гривень. Враховуюи зміни, їм нараховуватимуть 375 і 500 гривень або ж 600 і 800 гривень, залежно від забезпечення безплатним харчуванням.

Проте дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, і тим, хто під час навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, виплачуватимуть одночасно соціальну та академічну стипендію, якщо студент може претендувати на другу. Решта ж пільгових категорій має право обирати між соціальною і академічною стипендією.

І на 20% відсотків соцстипендії зростуть для студентів (курсантів), які постійно проживають на території населеного пункту або навчаються в навчальному закладі, який міститься у населеному пункті зі статусом гірського.

– Які ще зміни передбачає урядова постанова?

– Якщо студент звернеться за місцем навчання для призначення згаданої виплати до квітня включно, соцстипендію виплачуватимуть з 1 січня цього року.

Богданна МАРТИНИК

Читайте також: Поліцейського спіймали на хабарі в $ 2 тисячі в Ужгороді. Після погоні зі спробою тарана його затримали, – МВС (відео)

Джерело.