fbpx
Політика
Столтенберг: Москва порушила угоду “НАТО-Росія”

Генсек НАТО Йенс Столтенберг звинуватив Москву в недотриманні “Основоположного акту НАТО-Росія”, але в той же час заявив, що альянс не шукає конфронтації з Росією.

“Все, що ми робимо на сході, є відповіддю на поведінку Росії. У цьому не може бути ніяких сумнівів. Ніхто не говорив про таку військову присутність в східній частині альянсу, до того як Росія незаконно анексувала Крим і за допомогою військової сили дестабілізувала ситуацію в Україні”, – розповів Столтенберг в інтерв’ю німецькому виданню Süddeutsche Zeitung, опублікованому в понеділок, 20 червня.

Глава альянсу нагадав, що “Основоположний акт НАТО-Росія” має на увазі повагу суверенітету і територіальної цілісності всіх держав, а Росія продемонструвала неповагу до територіальної цілісності Грузії і України, а, крім того, останнім часом істотно посилила свою військову присутність. “Ми повинні реагувати на дії Росії, яка в три рази збільшила свої військові витрати, починаючи з 2000 року, веде себе агресивно і змінює сформовані європейські кордони за допомогою військової сили”, – пояснив Столтенберг. Він також нагадав про постійні військові маневри Росії, в деяких з яких було задіяно понад 100 тисяч військовослужбовців, і про агресивну риторику Москви, спрямовану на залякування сусідів.

При цьому, стверджує генсек НАТО, альянс продовжуватиме прагнути до більш конструктивної співпраці з Москвою в рамках ради НАТО-Росія. За словами Столтенберга, досягнуто згоди про проведення нової подібної зустрічі, темою яких стане прозорість взаємин і мінімізація ризиків.

“Кілька місяців тому ми бачили знищення російського літака Туреччиною. Ми бачили небезпечну поведінку російських літаків над Балтійським морем, де вони надмірно зближувалися з американськими кораблями і літаками. Подібні інциденти небезпечні. Ми хочемо розробити механізми і канали зв’язку для припинення подібних інцидентів”, – зазначив глава альянсу.

Столтенберг в черговий раз підкреслив, що НАТО не шукає конфронтації з Росією. “Холодна війна вже історія. І ми хочемо, щоб так і залишалося”, – зазначив він.

Читайте також: ФІНЛЯНДІЯ ЗАДУМАЛАСЯ ПРО ВСТУП В НАТО

Джерело: Російська служба DW

Реклама