fbpx
Політика
Фінляндія задумалася про вступ в НАТО

Фінляндія може подумати про вступ до НАТО, якщо її безпека опиниться під загрозою.

Про це повідомив президент країни Саулі Нійністьо, виступаючи на щорічних дискусіях з питань зовнішньої політики, які відкрилися в його резиденції “Култаранта” в місті Наанталі.

“Нинішній фінський уряд рік тому склав програму своєї роботи, і тепер в звіті по зовнішній політиці і політиці безпеки (представленому урядом в п’ятницю – прим. Ред.) Було повторено те ж саме: що ми не виключаємо можливості подачі заявки на вступ в НАТО, не закриваємо ці двері. Але – це не було підкреслено в звіті – якщо в нашій ситуації з безпекою відбудуться зміни і вона стане проблемною, загрозливою, тоді можна буде подумати про це. І це, з моєї точки зору, абсолютно нормально “, – зазначив Нійністьо.

Він додав, що в питаннях міжнародної політики, серед яких – і питання про НАТО, Швеції і Фінляндії необов’язково весь час приймати схожі рішення, це навряд чи можливо, однак “це не означає, що дві країни не можуть істотно впливати на думки один одного” . Нійністьо вказав також, що краще було б, якби “базові кроки (обох держав) збігалися”.

11 червня прем’єр-міністр Фінляндії Юха Сіпілі, виступаючи на з’їзді власної партії Фінляндський центр, повідомив, що подача країною заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу потребувала б широкої підтримки її громадян.

“Рік тому ми записали в програмі уряду, що Фінляндія – це країна, яка не входить у військові блоки, яка, однак, допускає можливість подачі заявки на вступ в НАТО. Цей пункт, на мою думку, до цих пір залишається дуже хорошою і функціональної позицією “, – сказав він.

“Можлива подача заявки на вступ в НАТО потребувала б ретельного обмірковування і широкої народного єдності в цьому питанні. Вважаю важливим, якщо одного разу ми прийдемо до такого рішення, провести референдум”, – зазначив глава уряду.

Читайте також: БОЛГАРІЯ ВІДМОВИЛАСЯ ПРИЄДНУВАТИСЯ ДО ФЛОТУ НАТО

Джерело.