fbpx
Політика
Стець: Можна скільки завгодно відновлювати мовлення, але якщо люди на окупованих територіях не бачать змін в Україні, немає аргументів, щоб переконувати їх повертатися

На тимчасово окупованій території Донбасу є місця, де є українські телеканали та радіостанції, і треба просто розвернути антену, проте велика кількість людей просто не хоче цього робити, заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець, пише “Гордон”

Майже 70% територій на периметрі зіткнення наразі мають аналогове покриття українськими телеканалами та радіостанціями, заявив міністр інформаційної політики України Юрій Стець в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

Він зазначив, що на 75% покриття окупованої території зайти неможливо, тому що не дають змоги геологія і географія – терикони, крім того, там відбуваються військові дії. Проте все ж таки велика кількість територій покрита.

“Що стосується сердець і мізків… можна скільки завгодно ставити каналів, але проблема не у тому, на скільки територія покрита, а у тому, на скільки люди хочуть слухати чи дивитися українське телебачення і радіо. Наприклад, якщо бути відвертим і чесним до кінця, є місця, де є українські телеканали і радіостанції, але для того, щоб був доступним сигнал, треба просто розвернути антену з Донецька у бік частини, яка контролюється урядом. Велика кількість людей просто не хочуть цього робити. Це велика проблема. Це проблема, яка створювалась навіть не останні 25 років, а останніми роками існування Радянського Союзу”, – переконаний міністр.

На його думку, вплинути на мізки старшого покоління навряд чи вдасться.

“Так, іде боротьба за людей 40–50-річного віку і молодше. Як можна виграти цю боротьбу? У першу чергу, це має відбуватися у цій частині України. Мова іде про підвищення якості рівня життя. Тобто ти можеш скільки завгодно відновлювати мовлення, але, якщо люди на тимчасово окупованих територіях не бачать змін тут, в Україні, у тебе просто немає аргументів, щоб переконувати їх, що треба повертатися під юрисдикцію України”, – підкреслив Стець.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Телевежу під Слов’янськом Донецької області знищили в липні 2014 року під час боїв із проросійськими бойовиками. З її знищенням українського ефірного мовлення позбулася значна територія півночі Донецької області.

Читайте також: Стець пояснив, як позначиться ухвалена РНБО блокада на людях

5 грудня 2016 року на горі Карачун почала роботу нова телевежа, яка дала змогу частково відновити теле- і радіомовлення в регіоні.

Станом на лютий 2017 року українське мовлення було відновлене у 29 населених пунктах Донбасу. За даними Нацради України з питань телебачення і радіомовлення, на Донбасі ведуть мовлення 30 телеканалів і 31 радіокомпанія.