fbpx
Політика
Стало відомо на скільки оштрафують Україну за недопуск Самойлової

НГТУ вже почала процес оскарження рішення “Європейського мовного союзу”. Глава Національної громадської телерадіокомпанії (НГТУ) Зураб Аласанія розповів, що лист з повідомленням про те, що на Україну будуть накладені санкції в зв’язку з недопуском на Євробачення російської співачки Юлії Самойлової, він отримав вранці. Про це повідомляє “Сегодня” з посиланням на  “112 Україна”.

“Дуже довгий лист, зазначені порушення незначні, єдине значне щодо недопуску Самойлової”, – сказав Аласанія, зазначивши, що поки не відомо випустив чи вже офіційну заяву “Європейський мовний союз”.

За словами Аласанії, розглядався також варіант усунути Україну від участі в майбутніх конкурсах на рік або більше, однак вирішили, що це – дуже жорстке покарання і слід обмежитися грошовим: “Сума штрафу може скласти до 200 тис. євро, які буде зобов’язана виплатити Національна громадська телерадіокомпанія”.

Аласанія розповів, що на оскарження рішення є 20 діб, і процес вже почався.

“Будемо оскаржувати рішення в Наглядовій раді Євробачення, хоча є відчуття, що це ні до чого не приведе. Власне, остаточне рішення ними Прийнято”, – сказав Аласанія.

Читайте також: ONUKA прокоментувала скандал з рекламою на Євробаченні

За словами голови НСТУ, “Європейський мовний союз” не хоче втрачати Росію.

“Тому, наскільки відомо, вирішили все обнулити: а саме, Росію також оштрафують за те, що вони, всупереч взятим зобов’язанням, запропонували до участі в конкурсі співачку, яка порушила Закон України. І все – після цього запропонують почати з чистого аркуша”, – зазначив Аласанія.

Як повідомлялося, 22 червня Женевське управління примусового стягнення заборгованості заарештувало 15 млн євро, які були виділені урядом України як гарантії проведення Євробачення. Однак керівництво не повідомило про підстави накладення арешту і не вказало ініціатора цієї процедури.

facebook