fbpx
Політика
Справа Єфремова: ключовий свідок розповів подробиці

Заступник командира добровольчої роти “Торнадо” Микола Цукур, чиї показання лягли в основу нового кримінального провадження проти екс-регіонала Олександра Єфремова, в інтерв’ю виданню Гордон поділився подробицями справи.

Цукур п’ятий місяць перебуває в київському Лук’янівському СІЗО. Військова прокуратура затримала його в рамках справи “Торнадо” і висунула звинувачення за трьома статтями.

За словами бійця, на початку липня до нього в СІЗО прийшов слідчий Генпрокуратури з проханням уточнити подробиці про Олега Єфремова і його подільників, про їх роль в подіях в Луганську взимку-навесні 2014 року, свідком яких він був.

Цукур зазначив, що ще на початку літа 2014 року в протягом восьми годин давав свідчення військовій прокуратурі, в тому числі проти Єфремова, проте прокуратура їх “втратила”.

Слідчий ГПУ повідомив бійцеві, що робив офіційний запит у цієї категорії хворих в відомство Матіоса, проте отримав офіційну відповідь: “Свідчень Цукура у нас немає”.

У перших свідченнях, за словами Цукура, були подробиці організації сепаратистських мітингів, що передували захоплення луганської СБУ. За словами торнадівця, він розповів про роль безпосередньо Єфремова і його наближених в організації мітингів за приєднання до Росії.

Читайте також: ГПУ ЗАТРИМАЛА ОЛЕКСАНДРА ЄФРЕМОВА

Боєць також стверджує, що особисто чув в лютому 2014 року, як Єфремов говорив, що привіз 70 тисяч паспортів РФ і збирається їх вручити жителям Луганська. Однак подробиць цього епізоду не повідомив, пославшись на підписку про нерозголошення.

“У своїх повторних свідченнях уже слідчим Генпрокуратури я розповів не тільки про Олега Єфремова, але ще про багатьох високопоставлених діячів Луганській області, причетних до організації незаконного референдуму, і сепаратистських мітингів, і початку війни на Донбасі. Я вже погодився на очні ставки з ними. Прізвища називати не буду, але вони будуть фігурувати в справі Єфремова “, – пообіцяв Цукур.

Генпрокуратура, стверджує Цукур, запропонувала випустити його з СІЗО в обмін на прямі свідчення проти Єфремова. Показання боєць дав, але з СІЗО виходити відмовився.

“Відмовився, щоб не дати приводу адвокатам Єфремова цим скористатися: мовляв, Цукур намагається уникнути кримінальної відповідальності і тому обмовив нашого клієнта. Крім того, мені не хотілося давати Матіосу (головний військовий прокурор Анатолій Матіос, – ред.) Привід заявляти з телеекранів: боєць “Торнадо” намагається себе виправдати “, – заявив боєць.

Цукур повідомив також, що представники Єфремова виходили на його адвоката, намагаючись дізнатися, що за свідчення він дав на екс-регіонала, але захисник не став їх слухати і повісив трубку.

Джерело.

Реклама