fbpx
Політика
Спікер парламенту Швеції закликає просувати ідею вступу України в ЄС

Північноєвропейські країни мають підтримувати ідею розширення Євросоюзу, в тому числі прийняття в майбутньому до складу блоку України та Молдови.

Про це заявив спікер парламенту Швеції Урбан Алін під час виступу на “Ризькій конференції-2017”, повідомляє “Європейська правда”.

“Країни Північної Європи та Балтії (Північно-Балтійська вісімка, – ред.) мають бути тим голосом у Євросоюзі, який закликатиме бути більш відкритими до глобалізації. Ми маємо бути на чолі дискусій про те, що країни мають право бути членами ЄС. Я кажу про такі країни, як Україна і Молдова”, – сказав Алін.

Він зазначив, що виступає проти будь-яких закликів щодо закриття кордонів, адже люди, які приїжджають до країн Скандинавії та Балтії, можуть на власні очі побачити переваги інтеграції.

Алін також відзначив, що в даний час в Євросоюзі ніхто не має бажання говорити про розширення, хоча подібна відмова від дискусії, на його думку, велика помилка.

Читайте також: “Майбутнє пишуть угорською мовою”: Угорщина запропонувала нове рішення мовного питання

“У певний момент в майбутньому буде хороший період для розширення ЄС і ми маємо просувати цю ідею”, – додав спікер.

Нагадаємо, віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявляла, що виконання Угоди про асоціацію допоможе переконати ЄС у питанні приєднання України. Будь-яке прогнозування можливих термінів вступу до ЄС наразі некоректне, однак Угодою про асоціацію передбачене її повне виконання Україною протягом 10 років.