fbpx
Політика
Спецслужби Норвегії: Росія намагалася не допустити вручення Нобелівської премії Порошенку

Служба зовнішньої розвідки Росії в 2015 році намагалася не допустити можливого вручення Нобелівської премії миру президентові України Петру Порошенку. Про це пише NRK із посиланням на норвезькі спецслужби.

Операція почалася з оприлюднення підробленого листа від імені тодішнього спікера Верховної Ради України Володимира Гройсмана, який нині є прем’єр-міністром. У листі Гройсман нібито заявив про підтримку кандидатури Порошенка з боку США. Цей фейк поширили російські ЗМІ і проросійські сайти.

Також російські спецслужби провели роботу з секретарем Норвезького нобелівського комітету Улавом Ньёльстадом.

Норвезькі правоохоронці стверджують, що публікацію підробленого листа від імені Гройсмана організувала Москва з метою дискредитувати нобелівський комітет на випадок вручення премії миру Порошенку. Це повинно було засвідчити про підконтрольність комітету американським спецслужбам.

У посольстві Росії в Осло заявили, що зустріч “дипломатів” із секретарем комітету була звичайним “візитом ввічливості”. Крім того, припущення про спецоперацію РФ назвала параноєю.

Поки невідомо, чи був Порошенко кандидатом на отримання Нобелівської премії миру, оскільки списки номінантів публікуються через 50 років після вручення.

Читайте також: Скільки силовиків з Криму зрадили Україну в рік анексії: Турчинов озвучив приголомшливі цифри

Джерело.

facebook