fbpx
Політика
Соціологічні дослідження інституту США повністю спростовують дані українських соціологів

Компанія GfK на замовлення Міжнародного республіканського інституту США провела соціологічне дослідження серед громадян України.

Його результати, особливо в частині електоральних симпатій, повністю спростовують дані, які недавно були опубліковані групою українських соціологів, пише “gazeta.ua“.

Так, згідно з американським опитуванням, якби парламентські вибори відбулися вже найближчим часом, лідером би стало ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко, яке підтримали 12% українців. На другому місці знаходиться “Блок Петра Порошенко” з результатом в 7% голосів. Третє місце зайняла партія “За життя” Вадима Рабіновича, яка на виборах набрала б 6%. Аналогічний результат (6%) і у “Опозиційного блоку”. За ними слідують Радикальна партія Олега Ляшка – 4% голосів, а також об’єднання “Самопоміч” та ВО “Свобода”, які отримали по 3% підтримки.

Варто зазначити, що результати дослідження американських соціологів спростовують дані, надані раніше їхніми українськими колегами. Причому, оскільки американський інститут і міжнародну компанію GfK складно запідозрити в заангажованості, питання виникають саме до компетентності або порядності українських соціологічних організацій.

Читайте також: “Гучний прецедент”: власник авто з іноземною реєстрацією виграв суд у митниці

Крім іншого, в ході дослідження українців запитали про головні, на їхню думку, проблеми в країні. Топ-3 відповідей: корупція в державних органах, воєнний конфлікт на Донбасі і зростання цін. Причому, більше половини українців впевнені, що корупція корениться у вищих ешелонах влади.

Дане соціологічне дослідження проводилося фахівцями американської компанії GfK на замовлення Міжнародного республіканського інституту США на всій території України (крім Криму та тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей) з 14 вересня по 10 жовтня 2017 року. Всього було опитано 2 400 респондентів, похибка не перевищує 1,7%. Результати дослідження були опубліковані у вівторок, 28 листопада.

facebook