fbpx
Політика
Штрафи за п’яне водіння хочуть збільшити в шість разів

Верховна Рада має намір посилити адміністративну відповідальність за водіння в нетверезому вигляді.За прийняття за основу законопроекту №4373 проголосували 254 депутати при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

Відповідно до нього, за водіння транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу і швидкість реакції, передбачається штраф від 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у цей момент один такий мінімум становить 17 гривень) і позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік.

У чинній редакції Кодексу про адміністративні правопорушення за водіння в нетверезому вигляді передбачено штраф у 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і позбавлення права водіння на строк від 1 до 2 років.

Законопроект передбачає, що повторне протягом 2 років водіння в нетверезому вигляді карається штрафом у 1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів і позбавленням права водіння на 3 роки.

За вживання водієм алкоголю або наркотиків після дорожньо-транспортної пригоди або після того, як транспортний засіб було зупинено на вимогу поліцейського, до проведення медогляду, передбачається штраф у розмірі 1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і позбавлення права водіння на 3 роки або адмінарест на 15 діб.

Як повідомлялося раніше, начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко звільнив начальника військової частини в Одесі полковника Костянтина Горла за водіння в нетверезому вигляді.

Раніше на Закарпатті п’яний водій збив поліцейського і прикордонника. Тим часом полтавська поліція затримала п’яну жінку за кермом, в машині була її дитина.

Джерело.