fbpx
Політика
Щось ТРАМПилось: 12 подій, які сталися вже після обрання Трампа

Дональд Трамп офіційно стане президентом у січні 2017 року, але протягом декількох годин його перемоги світ уже почав змінюватися.

1. Міністр ізраїльського уряду оголосив про ідею «кінця» Палестинської держави

Міністр освіти Ізраїлю Нафталі Беннет, ключова фігура правих ізраїльської правлячої коаліції, заявив, що перемога Трампа – «це можливість для Ізраїля негайно знищити поняття Палестинської держави». Посилаючись на передвиборний маніфест пана Трампа, міністр додав: «Ера Палестинської держави закінчилася».

2. Американські мусульманські жінки, які носять хіджаб не впевнені, чи це буде безпечно.

Запис у твітері: «Я не можу бачити, як моя мама плаче через те, що боїться ще більше расизму, носячи хіджаб». Подібних записів є багато.

3. Демонстранти підпалюють і перевертають автомобілі у великих містах по всій Америці.

Тисячі людей вийшли на вулиці у всій західній частині США на знак протесту проти перемоги Трампа над Гілларі Клінтон. Міста у Каліфорнії, Орегоні і Вашингтоні стали свідками гнівних демонстрацій. Протести також заплановані біля посольств США по всьому світу.

4. Глобальні фінансові ринки пішли шкереберть.

Інвестори перейшли на безпечні активи такі як золото у той час, як валютні і фондові ринки на перемогу Трампа відреагували коливаннями курсів.

5. Сара Пейлін сказала, що Великобританія і США «поєднаються» виходом Великобританії з ЄС і Трампом.

Сара Пейлін, колишній губернатор Аляски, якій пророкують посаду в кабінеті пана Трампа, повідомила журналістам, що Британія і Америка «поєднаються» після виборів.

6. Колишній лідер Ку-Клус-Клану Девід Дюк заявив, що це «одна з найбільш захоплюючих ночей у моєму житті».

Девід Дюк, який раніше очолював KKK, святкуючи перемогу Трампа, написав: «Це одна з найбільш захоплюючих ночей у моєму житті». «Не сумнівайтесь, наші люди зіграли величезну роль в обранні Трампа!».

7. Акції компанії з поновлюваної енергетики стрімко стали падати.

Акції поновлюваних енергетичних компаній, які працюють в США почали падати після інформації про те, що Трамп буде наступним президентом.

Республіканський президент раніше стверджував, що те, що клімат змінився, є містифікацією китайців з метою завдати збитків американській промисловості.

Акції Vestas, найбільшого виробника вітрових турбін у США, який отримує близько 40% прибутку від свого бізнесу в Америці, впали на 14%.

8. Акції компаній з виробництва зброї виросли до рекордно високого рівня.

Акції BAE Systems, одного з найбільших виробників зброї у світі, досягли рекордно високого рівня після перемоги Трампа.

9. Політична еліта Росії святкує.

Перемогу Трампа у Думі зустріли оплесками.

10. Імміграційний сайт Канади впав.

Через велику кількість заходів, сайт «Імміграції та громадянства Канади» перестав працювати, багато американців кинулися шукати шляхи виїзду з США.

11. Лідери ІДІЛу привітали нового президента США.

«Перемога Трампа є сильним ударом для тих, хто сприяє ефективності демократичних систем», -написав Хамза аль-Кариби, представник сирійської джихадистської групи Джабхат Фатх аль-Шам, у Twitter. «Починаючи з сьогоднішнього дня, нам не потрібно медіа-релізів, які роз’яснюють махінації Заходу. Все, що нам потрібно зробити, це ретвітнути те, що говорить Трамп», – додав він.

12. Міністр закордонних справ Мексики ясно дав зрозуміти, що вони не будуть платити за цю стіну.

Бажання Трампа побудувати величезну стіну через південний кордон Америки з Мексикою, щоб зупинити іммігрантів, здається менш імовірним, ніж будь-коли. «Платити за стіну – не є частиною нашого бачення», – сказала Клаудіа Руїс Масье, міністр закордонних справ Мексики, місцевому телебаченню у середу після тріумфу Трампа.

Читайте також: Іванка Трамп, старша дочка-красуня президента США – хто вона (фото)

Джерело.