fbpx
Політика
Що розпопів графологічний аналіз почерків Трампа, Меркель, Порошенка і Гройсмана

Експерти кажуть про контроль Порошенка, особисте зведення правил Авакова, м’якість Клімкіна та артистичність Трюдо.

“По пазурах впізнають лева” – це італійське прислів’я як епіграф філософ Камілло Бальді вибрав для своєї книги “Про те, як за письмом можна дізнатися характер і особливості того, хто пише”. Цю працю, що стала першим трактатом з дослідження почерку, він видав в 1622 році, хоча зв’язок характеру і написаного цікавив ще мислителів античності.

Наприклад, Арістотель вважав, що почерк відображає душу того, хто пише. Питанням цим цікавилися математики, антропологи, письменники. А ось сам термін “графологія” з’явився через 250 років після того, як Бальді написав свою книгу.

“Графологія вивчає відображення особистості в почерку. Цей зв’язок обумовлений тим, що моторні рухи руки, утворюючи почерк, управляються мозком і несуть на собі відбиток психічних процесів”, – говорить Британська енциклопедія.

Читайте також: Велика кількість ресторанів та кафе зупинили роботу в Києві

І хоча “Вікіпедія” пише про графологію як про псевдонауку, її інструменти і методи використовують секретні служби Франції, Німеччини, Ізраїлю, США. Адміністрація 43-го президента США Джорджа Буша навіть замовляла аналіз почерку лідера Іраку Саддама Хусейна.

“Цю людину зупинить тільки сила, оскільки будь-яку спробу домовитися він сприймає як слабкість”, – заявили тоді графологи, пише “Сегодня”.

Трамп: амбіції, відвага, напруга. Головним сюрпризом світової політики минулого року стала перемога епатажного бізнесмена Дональда Трампа на президентських виборах в США. Обійшовши представницю демократів Хілларі Клінтон, він вже прославився на весь світ скандальними рішеннями.

Сам Трамп свої перші 100 днів президентства називає “найуспішнішими в історії країни”, хоча ЗМІ його часто лають: хтось – за заборону в’їзду в Штати для мусульман з шести країн (Сирії, Судану, Ірану, Лівії, Сомалі і Йемену), хтось – за відмову співпрацювати в питанні захисту клімату.

Аналітики з Британського університету графології відзначають, що стиль письма американського президента свідчить про його вольову натуру і бажання захистити сім’ю. Він, на думку графологів, любить більше говорити, ніж слухати, сміливий, прямий.

“Великі похилі літери Трампа говорять про серйозні амбіції, динамічность, відвагу і безстрашність”, – йдеться в доповіді Трейсі Трасселл.

Однак експерти вказують також на те, що написання окремих букв підпису вказує на аналітичний склад розуму президента США, високу самооцінку і чутливість до критики. Нарешті, графологи відзначають, що жорсткі кути букв Дональда Трампа свідчать про відсутність легкості і гнучкості у цієї людини, а повна відсутність округлих елементів – про сильну напругу.

При цьому експерти визначили, що у Трампа дуже сильно виражена середня зона автографа – згідно з аналізом, така людина показує себе в дії, проте не поспішає розкривати перед оточуючими ні своїх бажань, ні реальних думок.

Меркель: досвідчена і без маскиКанцлер Німеччини Ангела Меркель на сьогоднішній день є одним з найбільш досвідчених (12 років в кріслі керівника однієї з передових держав світу) і шанованих лідерів Європи. Свою політичну кар’єру вона почала восени 1989 року, коли вступила до партії “Демократичний порив”. При цьому починала вона як простий оператор комп’ютера. Вже через рік, на перших загальнонімецьких виборах в Бундестаг, Меркель отримала більше 48% голосів і мандат депутата. У 1991 році вона займає пост федерального міністра у справах жінок і молоді, а в листопаді 2005-го – обрана федеральним канцлером.

За словами графологів, в почерку Меркель багато схожих букв, а це означає, що людина може майстерно повертати ситуацію в свій бік. При цьому однаковість почерку означає, що канцлер не носить якихось масок. “Вона спирається на думку тих, кого вважає грамотними. Витримує політику промовляння проблем і “волання” до людей, чуйності і відповідальності. При цьому важливі деталі контексту вона не виносить на публіку”, – говорить графолог Аліса Анісімова.

Трюдо: бокс, артистизм і розум. Джастін Трюдо став прем’єр-міністром Канади в жовтні 2015 року. Він виявився другим наймолодшим керівником уряду за всю історію держави – поступився тільки Джо Кларку, який в 1979 році зайняв прем’єрське крісло всього в 39 років (сам Джастін опинився в ньому в 45).

Аналітики називають Трюдо “політиком нового формату” – він легко відповідає на питання про квантовий комп’ютер, вважає, що дефіцит держбюджету можна допустити заради допомоги бездомним дітям і носить квітчасті шкарпетки з черепами. А ще красунчик Трюдо переміг в благодійному боксерському матчі канадського сенатора Патрика Бразо.

“Судячи з автографу канадського прем’єра, йому притаманні артистичність і демонстративність. Крім того, він розумний, самовпевнений і амбіційний”, – резюмує експерт-графолог, керівник Інституту графологічної аналізу Інеса Гольдберг.

Порошенко: візуал і любитель перемагати. На думку графологів, президент Петро Порошенко ніколи не діє спонтанно і імпульсивно.

“У нього всі дії добре зважені і продумані. Президент вміє контролювати себе і ситуацію, при цьому не любить програвати і завжди намагається довести до кінця розпочату справу”, – розповіла виданню графолог, засновниця власної школи Марина Фоменко. Вона також зазначає, що президент вміє “продавати” ситуацію і відстоювати свої інтереси.

“Автограф Петра Порошенка свідчить, що він емоційний і чуттєвий, що вимагає до себе належної уваги і поваги. Йому притаманні такі риси, як мудрість, стратегічне мислення, дипломатичність. Ці якості дозволяють йому бачити будь-яке завдання в цілому і завжди бути впевненим у своїх діях”, – говорить Фоменко.

А ось, на думку Гольдберг, президент явний візуал, цінує красиві речі, любить жити і працювати в комфортних і естетичних умовах.

“При виникненні конфлікту не йде на відкриту агресію, а досягає своїх цілей в обхід, вважаючи за краще дипломатичні ходи. Один з важливих рушійних мотивів – іміджева складова”, – говорить вона.

Гройсман: вміє себе подати. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман своє крісло займає трохи більше року, але, на думку політологів, вже міцно закріпився на небосхилі української політики. Як зазначає Фоменко, його автограф свідчить, що ця людина вміє справляти враження.

“Він здатний себе контролювати і стримувати, схильний до компромісів і готовий знаходити правильний підхід. Сміливо можна говорити, що ця людина має чуттєвість і здатна до співпереживання, хоча і презентує себе, як суворого, – вважає графолог. – Можна сказати, що він завжди вірить в позитивний результат своєї діяльності. Ще один примітний факт – для нього важливо мати конкретний і відчутний результат роботи”.

Графолог Аліса Анісімова вважає, що основний посил підпису Володимира Гройсмана – лояльність і гнучкість в ході спілкування. “Але загальні його мети – конкретні”, – резюмує вона.

Аваков: різкість і свої правила. Почерк міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, на думку експертів, говорить про його різкість, організованість, звичку багато працювати, мислити раціонально, за заданими правилами.

“Рівні нахили букв уздовж рядка вказують на конкретику і різкість в прийнятті рішень. Аналізуючи його почерк, можна сказати, що людина принципово чітко схильна витримувати політику ведення переговорів і так само різко реагувати на зміни”, – говорить Анісімова.

На думку Марини Фоменко, у Авакова є свій власний звід правил і принципів, за якими він живе. “Судячи з почерку, людина емоційно стримана, але на його “болючі мозолі” наступати не слід. Має достатній “бійцівський потенціал” і вміє накопичувати енергію для нанесення удару точно в ціль. Провідні сфери в житті міністра – раціональність і логіка”, – додає Фоменко.

Парубій: не любить деталей. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій на цій посаді в квітні минулого року замінив Володимира Гройсмана, який очолив Кабмін. При цьому сам Парубій займає чільне місце в українській політиці вже досить давно. Його шлях почався ще в 1988-му, коли він очолив патріотичну молодіжну організацію “Спадщина”. Всього через рік за діяльність на цій посаді Парубія заарештували. Однак уже в 1990-му він стає депутатом Львівської обласної ради. За наступні 27 років він встигає попрацювати народним депутатом, секретарем РНБО і спікером парламенту.

На думку Анісімової, почерк Андрія Парубія свідчить про те, що його володар схильний приймати рішення, як би “прогулюючись” по контексту ситуації, не затримуючись на деталях.

Читайте також: Порошенко назвав дату проведення наступних виборів в Україні

“Також автограф вказує, що Парубію комфортно вести ряд переговорів з різними людьми паралельно, без перевантажень”, – резюмує експерт.

Клімкін: мягкий, скритний, винахідливий. Аналізуючи почерк голови українського зовнішньополітичного відомства Павла Клімкіна, графологи в думках розійшлися.

За словами Фоменко, міністр закордонних справ м’який, без агресії, вміє досягати цілей без жорстких і радикальних заходів.

А ось за словами Гольдбрег, Клімкін впевнений в собі, рішучий, хитрий і навіть в якійсь мірі, можливо, жорстокий.

“Здатний підстроїтися і адаптуватися до будь-яких змін і обставин. Автор почерку володіє високо розвиненим інтелектом, аналітичним складом мислення, зі спритністю і кмітливістю може знаходити рішення в складних або двозначних ситуаціях”, – говорить вона.

Марина Фоменко в цьому згодна з колегою: “Це інтелектуал з творчим потенціалом. Що ще можна сказати: він досить закритий, має свій внутрішній світ, в який нікого не пускає. Досить самокритичний і схильний до внутрішніх переживань”.

facebook