fbpx
Політика
Що чекає на українців, які не встигнуть заробити 35 років стажу після реформи

Вже з наступного року, якщо парламент підтримає проект пенсійної реформи, в Україні значно посилять вимоги до отримання мінімальної пенсії. Хто не встиг зібрати 15 років стажу замість пенсії зможе розраховувати лише на соціальну допомогу. Про це пише видання “Сегодня”.

Що робити українцям, які не встигли зібрати необхідного для пенсії стажу?

“У законопроекті про пенсійну реформу на 2018-2020 роки передбачено призначення тимчасової соціальної допомоги для тих людей, які першими потрапили в коридор і мають хоча б 15 років стажу. Вони досягли 60 років, їм не вистачає стажу за новими критеріями , але вони будуть мати право отримати тимчасову допомогу – до 63 або до 65 років, а вже пізніше вони отримають вже свою звичайну пенсію за віком “, – розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко.

Ті, хто не напрацював і 15 років стажу, на пенсію взагалі не матимуть права Вони можуть отримати державну соціальну допомогу.

Як роз’яснила експерт, державна соціальна допомога для осіб, які досягли пенсійного віку, але не набули право на пенсію, зараз призначається з 63 років (на 3 роки пізніше звичайного пенсійного віку), а буде, по законопроекту, з 65 (на 5 років пізніше ).

Читайте також: В Україні зняли пенсійний збір з мобільних платежів

“Чим довший у людини трудовий стаж після 2004 року, тим складніше їй буде виконати цей критерій. Тим, кому виповниться 60 років після 2027 року, потрібно буде мати вже 35 років стажу, і велика частина їх трудового життя пройде через систему персоніфікації ПФ”, – зазначає Лідія Ткаченко.

До слова, саме ті два роки стажу можна купити. Для цього суму мінімального страхового внеску потрібно помножити на 42. На даний момент це 29 тисяч 568 гривень.

facebook