fbpx

Авторитетна інвестиційна компанія Dragon Capital оприлюднила свій прогноз щодо того, що чекати від української валюти до кінця 2016 року.

У Dragon Capital прогнозують до кінця року невелике послаблення валютного курсу та його повернення до позначки 27 гривень за долар замість теперішніх 25 гривень, пише “Укрінформ“.

“Волатильності валютного ринку сприятиме очікувана лібералізація суворих обмежень на обмін валюти та рух капіталу, хоча процес цей буде дуже поступовим. Таким чином, ми чекаємо на невелике послаблення валютного курсу та його повернення до позначки 27 гривень за долар до кінця року”,— пояснила головний економіст Dragon Capital Олена Білан.

Водночас вона зазначила, що резерви нацбанку будуть збільшуватись завдяки очікуваним траншам від офіційних кредиторів. Йдеться зокрема про третій транш МВФ у розмірі 1-1,7 мільярда доларів у резерви НБУ, 1 мільярд доларів кредитних гарантій від США та 0,6 мільярда євро на підтримку бюджету від ЄС.

“Таким чином, ми прогнозуємо зростання резервів НБУ до 16 мільярдів доларів на кінець 2016 року, що відповідатиме 4,1 місяцям імпорту”, — зазначила Білан.

У травні золотовалютні резерви Національного банку збільшилися на 2,2% до 13,5 мільярдів доларів. На думку експертів Dragon Capital, факторами зростання резервів стали купівля НБУ валюти на ринку й чисті валютні запозичення держави на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, 8 червня запровадив низку нововведень, які повинні вивести з тіні валютний ринок та покращити рівень довіри до банківської системи.

Джерело.