fbpx
Політика
Садовий заявив, що “Самопоміч” готова до перевиборів Верховної Ради

Андрій Садовий заявив, що партія “Самопоміч” готова до перевиборів Верховної Ради – за умови, що буде ухвалено новий закон про вибори та сформовано новий склад Центральної виборчої комісії (ЦВК).

Про це міський голова Львова та лідер “Самопомочі” заявив 27 листопада, коментуючи мітинг прихильників Сааакашвілі у Києві.

“Перший крок до подолання системи політичної корупції – новий закон про вибори (відкриті виборчі списки, заборона політреклами) та новий склад ЦВК, – написав, зокрема, на своїй сторінці у Facebook Андрій Садовий. – Отож, новий закон про вибори, і ми готові обговорювати з усіма здоровими силами дату наступних виборів. “Самопоміч” готова проходити випробування на вотум довіри”.

Як відомо, зараз в Україні діє змішана виборча система, за якою половина депутатів Верховної Ради обирається у мажоритарних округах, а половина за виборчими списками партій. При цьому виборець може проголосувати лише повністю за весь список партії – на відміну від так званих “відкритих списків”.

Відзначимо, що політики із “Самопомочі” послідовно виступають за впровадження “відкритих списків” на парламентських виборах.

Теперішній склад ЦВК, який очолює Михайло Охендовський, було сформовано ще у 2013 році. Після Революції Гідності неодноразово лунали заклики до переобрання усього складу ЦВК, однак практичних наслідків ці заклики не мали.

Читайте також: Юридичний секрет, як не платити штраф за постановою про адміністративне правопорушення на дорозі!

Джерело.