fbpx
Політика
“Рідні”: такі близькі, але такі далекі (відео)

Росіянин за паспортом, режисер за покликанням Віталій Манський зняв документальне кіно про своїх родичів.

І все б нічого, якби події не розгортались в Україні, де йде війна, а родичів розділяють не лише сотні кілометрів і кордони, але кардинально різні погляди на все, що відбувається навколо.

Режисер гостює у своїх родичів у Львові, Одесі, в Криму та на Донеччині. На прикладі однієї родини глядач стає свідком буремних подій в Україні 2014-2015 років.

Вже на початку картини Віталій Манський зізнається, що народився і виріс у Львові. Проте у 18 років поїхав вчитись до Москви, де його й застав розпад Радянського Союзу – саме так він став громадянином Російської Федерації.

Понад 30 років він дуже рідко розмовляв українською, проте історію про своїх рідних захотів розповісти саме нею.

У Львові досі живе його мама, яка неохоче відповідає на синові питання про політику та війну. Тут живуть й інші його родичі, які в побуті спілкуються переважно російською і з “бандерівського” Львова намагаються підтримувати зв’язки з родичами у вже анексованому Росією Криму.

Родичі в Криму визнають, що після “приєднання” до Росії їм в один момент не стало одразу краще жити. Нема світла, проблеми з продуктами і роботою – це і не тільки приніс Путін на півострів.

Як живе після окупації Донецьк, та що робить зі звичайними людьми російська пропаганда – кадри говорять самі за себе.

На прикладі власної родини режисер показує стосунки між людьми в українському суспільстві після подій на Майдані, після анексії Криму, після окупації частини Донбасу та у стані війни – людьми, які попри все залишаються близькими по крові, але такими далекими за світоглядами.

І всім цікаво, як складеться доля того 20-річного хлопця, покоління якого родичі вважали непристосованим до життя, а він пішов контрактником в українську армію.

“Рідні” – це те, про що варто замислитись кожному – ким ми залишимось для своїх близьких, коли ця війна закінчиться.

У 2015-му Віталій Манський виїхав з Москви і зараз живе у Латвії. Хоча зізнається, що саме Росія була його домом, а все, що там зараз відбувається, сприймає як особисту трагедію. Але про це йому доведеться зняти вже, напевно, окреме документальне кіно.

Читайте також: Коли різниця в зрості 70 см: велетень Шакіл О’Ніл зустрівся з мініатюрною Сімоною Байлз (фото)

Джерело.