fbpx
Політика
Рада прийняла за основу та в цілому законопроект про судоустрій та статус суддів

Відповідне рішення підтримали 281 народний депутат

Верховна Рада України (ВРУ) прийняла за основу і в цілому законопроект №4734 “Про судоустрій і статус суддів”, раніше внесений до парламенту президентом України як невідкладний. Відповідне рішення підтримали 281 народний депутат.

Згідно з пояснювальною запискою, даний документ розроблений у розвиток конституційних норм для забезпечення незалежності судової влади, зокрема шляхом її деполітизації, посилення відповідальності судової влади перед суспільством, а також впровадження належних механізмів кадрового оновлення суддівського корпусу. Прийнятий закон передбачає також створення більш ефективної моделі системи судоустрою, приведення у відповідність з конституційними змінами повноважень органів суддівського самоврядування, залучення громадськості до їх роботи, вирішення проблемних питань кадрового забезпечення судів, створення передумов для забезпечення належного рівня матеріального забезпечення працівників судової гілки влади і т. п.

Так, з метою забезпечення стандарту незмінюваності суддів є однією з гарантій незалежності законопроект передбачає скасування інституту “призначення судді на посаду вперше” (п’ятирічний, так званий “випробувальний” термін для суддів) і зайняття посад суддями тільки безстроково.

  • Читайте також: Сьогодні НАБУ проведе інтернет-голосування на посади в раді громадського контролю.

Джерело.