fbpx
Політика
Рада може зобов’язати всі телеканали транслювати 75% часу українською мовою

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, згідно з яким пропонується встановити обов’язкове мовлення українською мовою на рівні щонайменше 75% від загальної тривалості з 7:00 до 22:00.

Як зазначено на сайті парламенту, законопроект №5313 “Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації” внесли народні депутати від “Народного фронту” Микола Княжицький і Вікторія Сюмар.

Крім іншого, законопроектом передбачено, що для загальнонаціональних каналів частина передач або фільмів українською мовою має становити щонайменше 75%, для регіональних каналів встановлюється обов’язкова частина на рівні 50%.

Необхідність введення норми пояснюється “особливим зростанням попиту на національний аудіовізуальний продукт державною мовою, про що свідчать численні звернення громадян, а також різного роду листи і повідомлення в соціальних мережах”.

“Чинне законодавство не надає достатніх гарантій для використання державної мови засобами масової інформації, в результаті чого окремі електронні засоби масової інформації не просто не використовують українську мову при створенні свого аудіовізуального продукту, а й відверто виробляють передачі новин, розраховані на велику частину населення, з використанням мови держави, яка визнана державою-агресором і всупереч міжнародно-правовим нормам здійснює збройну агресію проти України”, – йдеться в роз’яснювальній записці до документу.

Наразі законопроект перебуває на розгляді профільного комітету, коли саме його винесуть в зал для голосування, поки невідомо.

Читайте також: Лещенко втік від запитань про прокльони його коханої на адресу нардепів (відео)

Джерело.