fbpx

Рада дозволила викинути іноземців із наглядових рад

Верховна Рада у п’ятницю, 1 квітня, підтримала в другому читанні суперечливий законопроєкт №7176, що дозволяє звільнити членів наглядових рад держкомпаній і банків за неприбуття на місце роботи на вимогу керівного органу.

За нього проголосували 286 народних депутатів, повідомляє “Ліга”.

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що Верховна Рада фактично здійснила “давню мрію, наприклад, Коломойського, якого наглядова рада Привату доганяє в лондонському суді”.

Він заявив, що наглядові ради досі ухвалювали рішення в режимі онлайн і з цим не було жодних проблем.

Ініціаторами законопроєкту є Наталуха Дмитро (“Слуга народу”), а також Лічман Ганна, Скорик Микола, Марчук Ігор, Приходько Борис, Тарута Сергій, Кицак Богдан, Магомедов Муса.

У пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що під час воєнного стану виникла “необхідність вжиття заходів гарантування та забезпечення економічної безпеки (…), включно і шляхом попередження впливу потенційних загроз на діяльність державних підприємств і банків”.

Одним із таких заходів може стати робота наглядової ради лише за місцем знаходження компанії. Членів наглядових рад, які не встигнуть чи не захочуть невідкладно приїхати “за адресою місцеперебування” підприємства чи банку, можна буде звільнити.

На фото Наталуха Дмитро, ініціатор законопроекту. Фото: comments.ua.

04/02/2022

You cannot copy content of this page