fbpx

Приклад для України: як у Румунії садять за корупцію міністрів і студентів (відео)

У Румунії, на відміну від України, за корупційні дії карають тюремним строком не тільки чиновників, які вкрали мільйони, а й студентів, які намагаються купити оцінку на іспиті.

Про це розповідається у сюжеті телеканалу СТБ, журналісти якого вивчили, як борються із корупцією у країні, за прикладом якої Україна створила антикорупційні органи.

Як зазначають журналісти, міністр регіонального розвитку та туризму Румунії Олена Удря, незважаючи на статус фаворитки президента Траяна Бесеску, отримала 6 років в’язниці за хабарництво і перевищення службових повноважень.

“І це тільки початок. У тій же справі звинувачують 10 міністрів”, – зазначає журналіст.

У сюжеті також розповідається про студента, який отримав 5,5 років в’язниці за хабар, який приніс професорові.

Разом з тим, як зазначають журналісти, новий уряд Румунії намагався пом’якшити покарання за корупцію у країні. Зокрема, пропонувалося ввести обмеження на півроку, коли правоохоронці мають право оголосити про підозру. Крім того, за хабар до 40 тисяч євро пропонувалося карати без позбавлення волі. Також пропонувалося провести амністію для корупціонерів.

Читайте також: У нього – норкове пальто за 200 звичайних пенсій. У неї – сумка зі страуса за ціною «Ланоса»

Втім, цим планам уряду завадив народ, який, вийшовши на протести, не тільки домігся скасування таких планів, але і тепер вимагає розпуску всього уряду.

“Ось приклад, кандидат у депутати роздавав на Великдень смажених курчат, виборців підгодувати… У нас так мало не всі роблять: гречкою пригощають, дешевше. А йому дали два роки за підкуп, він у в’язниці і люди тепер його не поважають”, – розповіли журналісти.

В Україні ж така ситуація, як зазначають журналісти, майже нереальна.

You cannot copy content of this page