fbpx
Політика
Протягом 10 років Україна скасує ввізне мито на більшість авто з ЄС — Мінекономіки

До 2026 року Україна повністю скасує ввізне мито на більшість видів легкових автомобілів з ЄС.

Крім того, Мінекономрозвитку не пропонуватиме Кабміну вводити спеціальне мито на імпорт легкових автомобілів з ЄС.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства у Facebook.

Як пояснили в міністерстві, на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, розроблений порядок процедури встановлення спеціального мита на легкові автомобілі з Європейського Союзу.

Але згідно з цим порядком Уряд введе тимчасове спеціальне мито на автомобілі з ЄС, лише у випадку одночасного виконання 3 умов:

сукупний обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС протягом року досягає 45 тис. одиниць, а його питома вага у споживанні на внутрішньому ринку становить понад 20%;

сукупний обсяг імпорту легкових автомобілів походженням з ЄС в Україну протягом останнього 12-місячного періоду перевищить граничний обсяг усіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за той самий період;

при цьому заподіюється значна шкода національній промисловості, що виробляє подібний товар.

«У випадку одночасного виконання цих 3 умов Уряд матиме можливість ввести тимчасово (лише до кінця календарного року, в якому потенційно може бути прийнято подібне рішення) спеціальне мито, яке не може перевищувати різницю між чинною в тому році ставкою ввізного мита та 10%. Тобто, ввізне мито плюс спеціальне мито в сумі не можуть перевищувати 10%», наголосили в МЕРТ.

Читайте також: Цинізм зашкалює!!! Росіяни влаштували п’яну селфі-вечірку в залі прощання з покійними (відео)

Джерело.

facebook