fbpx
Політика
Про дітей, реформи та майбутнє, якого може не бути

Нещодавно в Україні запустився новий телепроект «Нові лідери». Серед анкет учасників можна знайти багато цікавих, одна з них привернула і нашу увагу. Це програма, спрямована на розвиток послуг для дітей, сімей та молоді в громадах малих міст та сіл.

Валентина Ведровська – одна з наймолодших учасниць телепроекту, але має дуже комплексну та стратегічну програмну мету. Вона хоче на прикладі одного району розробити модель комфортної для життя громади, що дбає про своїх дітей та молодь. Ключові аспекти:

✔ Підтримка сімей
✔ Легкий доступ до якісної освіти
✔ Цікаве та корисне дозвілля для дітей
✔ Безпека
✔ Розвиток і перспективи для молоді
✔ Турбота про кожного

Щоб підтримати цей проект та заявити, що розвиток і підтримка дітей та молоді – це справді проблема, яку треба негайно вирішувати – потрібно всього лиш зареєструватись на сайті та проголосувати:

https://novilidery.com/lider/vedrovska-valentina

«Діти – це наше майбутнє!» Так ми часто любимо казати, вірно? Але чи задумуємось ми над тим, що оте «наше майбутнє» формується сьогодні?

Сьогодні 106 тисяч дітей перебуває в інтернатних закладах. А це – 1,5 % дитячого населення України. На Львівщині з 5500 дітей в закладах всього 130 дітей (2,3%) не мають батьків!

Інші – «сімейні діти», які з тих чи інших причин не виховуються вдома.

Щороку випускниками інтернатів стає 12 тисяч молодих людей, котрі повертаються у свої громади. Лише 10% з них соціалізовуються, інші – поповнюють ряди малозабезпечених, злочинців та знедолених.

Частка сільського дитячого населення близько 60%. Це діти, які мають значно менше ресурсів та можливостей для розвитку, і стають менш конкурентними в порівнянні із дітьми з великих міст. Велика частина дітей із сільських громад є із «малозабезпечених» чи «кризових» сімей. Майже 600 тисяч дітей по Україні є в зоні ризику потрапляння в інтернат.
Сьогодні сільські громади вимирають. Молодь втікає з сіл так швидко, як тільки може. І їх можна зрозуміти! Добиратися до школи по півтори години розбитою дорогою, бачити комп’ютер хіба по телевізору, не мати жодного місця для якісного дозвілля чи проведення часу… Кому таке сподобається? А основне – жодних шансів для самореалізації.

Якщо громада не хоче зникнути – їй треба думати, як залишити чи повернути молодих людей. Якщо громада хоче зростати – їй треба думати, як цих молодих людей розвивати, та які перспективи створювати.

Згідно з останніми дослідженнями Міністерства молоді та спорту : ТОП-3 пріоритетів молоді з сіл – це: сімейне щастя (65, 3%), здоров’я (53,5%) та кар’єра (37,8%).

Зараз відбувається кілька важливих реформ: децентралізація, реформи освіти і медицини та деінституціалізація (реформа інтернатної системи). В контексті та на перетині цих реформ з’являється «вікно можливостей» для забезпечення кращих інтересів кожної дитини, створення перспектив для молодих людей і розбудови за рахунок цього цілих громад.

Саме громада має бути відповідальною за своїх дітей і молодь, і саме громада має мати кошти та ресурси для створення необхідних умов. Громада має розуміти, що в той момент, коли вона стане справжнім домом для своїх людей, тільки тоді і вони будуть про цей дім дбати та розвивати його.

План дій на цей рік:

1. Створення Районного Молодіжного центру – місця для корисного дозвілля, навчання, спілкування, роботи…
2. Програма неформальної освіти для старшокласників;
3. Інклюзивні літні табори;
4. Створення Дитячої дорадчої ради;
5. Напрацювання комплексної стратегії розвитку громади.

Великі зміни робляться маленькими кроками але для цього їх треба комусь робити!

Підтримуйте проект:

https://novilidery.com/lider/vedrovska-valentina