fbpx

Представник РФ у Гаазі: “Бук”, який збив рейс МН17, був переданий для захисту від ЗСУ

Невідомі, які передавали бойовикам на Донбас пускову установку ЗРК “Бук”, що збила пасажирський лайнер рейсу МН17, мали намір використовувати його для зміцнення ППО “ДНР/ЛНР”.

Як повідомляє LIGA.net, про це в Суді ООН заявив запрошений російською стороною британський юрист Семюель Вордсворт, і в другий день аргументів РФ у Гаазі не визнав, що бойова машина була поставлена з Росії.

“Якщо на Донбас передавався зенітно-ракетний комплекс, який використовували для збиття літака рейсу МН17, то тут я хочу зробити також кілька приміток. Українська сторона вчора сказала, що в тому випадку, якщо російській стороні відомо про конкретних людей у РФ, які, наприклад, допомагали переміщати установку “Бук” в Україну і назад у Росію після трагедії “Боїнга”, і безпосередньо в цьому брали участь, то російська сторона зобов’язана провести розслідування і покарати цих людей відповідно до різних положень конвенції. Однак озвучене в понеділок звернення української сторони звучало так, що літак був збитий саме російською стороною, і ця зміна формулювання викликала нашу реакцію у вівторок”, – пояснив він.

За словами Вордсворта, згідно зі ст. 2 відповідної конвенції Україна “повинна чіткіше сформулювати”, в чому вона звинувачує Росію.

“Хто б не передавав цей комплекс збройним формуванням “ДНР/ЛНР”, він мав на меті лише посилення оборони “ДНР/ЛНР” від можливих атак Повітряних сил України”, – заявив спікер від РФ, додавши, що в обвинуваченні української сторони нібито відсутні дані про те, які були “наміри” щодо використання “Бука”.

Також Вордсворт зазначив, що Україна за два дні своїх виступів у суді нібито “не навела ніяких фундаментальних доказів” того, що конкретно Росія передає зброю бойовикам на сході країни.

Читайте також: Олена Кравець вперше показала своїх двійнят, фанати в захваті

Джерело.

You cannot copy content of this page