fbpx

Працюйте на здоров’ячко, студенти – міністр навчання Польщі

«Ми підтримуватимемо модель дуального навчання», – запевнив у понеділок у Державній вищій професійній школі (PWSZ) в Лешно міністр навчання і вищої освіти Ярослав Говін. Віце-прем’єр підкреслив важливість навчальних закладів такого типу для ринку праці та місцевих громад, повідомляє Monitor Info.

На прес-конференції після зустрічі з керівництвом лешнівського навчального закладу голова освітнього департаменту підкреслив, що випускники, котрі закінчили курс дуального навчання, тобто які поєднували теорію з практикою на підприємствах, «затребувані на ринку праці». Також він нагадав, що PWSZ у Лешно була піонером цієї моделі освіти в Польщі.

На думку міністра, варто задуматися над законотворчими рішеннями, які «ще більше заохочуватимуть навчальні заклади і підприємства до співпраці в освітньому процесі». Також він визнав, що усвідомлює, що така форма освіти вимагатиме більших витрат. «Якщо можливості наступного бюджету це дозволять, ми будемо намагатися виділи кошти на таку освіту», – запевнив урядовець.

Говін підкреслив також значення PWSZ для місцевих громад. Як він вважає, такі освітні заклади є «дуже важливим елементом почуття гордості, локального патріотизму» і що вони можуть бути кузнею місцевих еліт.

«Я хочу відкрити правову можливість додаткового фінансування навчальних закладів органами місцевого самоврядування. Ці додаткові кошти дозволятимуть ще більше профілювати конкретний навчальний заклад під потреби регіонального ринку праці. Йдеться, передусім, про державні вищі професійні школи, адже вони, розміщені у своїй більшості у центрах воєводств, особливо важливі для місцевих громад», – сказав віце-прем’єр.

Ректор PWSZ у Лешно професор Мацей Пєтшак сказав PAP, що запроваджена кілька років тому дуальна освіта чудово себе зарекомендувала і студенти її належно оцінили.

Читайте також: Дивний похорон кілера Вороненкова: повна тиша і загадковий чорний прапор (відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page