fbpx

Португалія визнала Голодомор геноцидом українців

Прийнятий документ засуджує Голодомор і визнає його геноцидом з боку “тоталітарного комуністичного режиму Сталіна”

Парламент Португалії визнав Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу. Про це повідомив голова Спілки українців Португалії Павло Садоха на своїй сторінці в Facebook, передає телеканал “112 Україна”.

Садоха опублікував рішення португальського парламенту щодо Голодомору в Україні. Як передає місцеве видання NoticiasAoMinuto, прийнятий документ засуджує Голодомор в Україні в 1932-33 роках і визнає його геноцидом з боку “тоталітарного комуністичного режиму Сталіна, який призвів до загибелі близько семи мільйонів українських громадян”.

В Україні Голодомор 1932-1933 років вважають геноцидом українського народу, організованим керівництвом ВКП(б) і урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української РСР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці.

Читайте також: СБУ вперше довела замовчування владою СРСР Голодомору в Україні

Голодомор в Україні 1932-1933 рр. офіційно визнали геноцидом українського народу такі країни: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща та Угорщина. Деякі держави засудили Голодомор як акт знищення людства в офіційних зверненнях, це: Андорра, Аргентина, Бразилія, Ватикан, Іспанія, Італія, Словаччина, США, Чехія, Чилі.

Джерело.

You cannot copy content of this page