fbpx

СБУ вперше довела замовчування владою СРСР Голодомору в Україні

Служба безпеки України оприлюднила архівні документи КДБ про свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні. Матеріали розміщені на сайті відомства до дня народження дослідника Голодомору Джеймса Мейса, передає 112 Україна.

Зокрема, СБУ вдалося розсекретити унікальні документи за підписом голови Комітету державної безпеки Української РСР Миколи Голушка, які розкривають чекістські методи влади СРСР – організація замовних статей “західних вчених і журналістів”, промивання мізків представникам творчої інтелігенції перед поїздками за кордон, залучення ангажованих експертів для придушення “антирадянського галасу”.

“КДБ уважно стежив за дослідженнями Голодомору закордоном і доповідав компартійним босам. У Галузевому державному архіві Служби безпеки України зберігаються унікальні документи за підписом голови Комітету державної безпеки Української РСР Миколи Голушка – інформування ЦК Компартії України “Про спроби противника активізувати антирадянську кампанію навколо так званого “штучного голоду “в Україні в 1932-1933 роках” і “Про посилення антирадянської галасу за кордоном у зв’язку з питанням про масовий голод на Україні”. На сторінках цих документів згадується Дж. Мейс і його Комісія, діяльність яких викликала в СРСР передбачувану паніку. Керівник КДБ пише про штучний голод і українську трагедію виключно в лапках. Згадує буржуазні засоби масової інформації і зарубіжні націоналістичні центри”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  «Батьку, я буду по полях їжу шукати, тільки не ріж мене»,- шокуючі зізнання очевидців Голодомору (відео)

За цим фактом відкрита і розслідувана кримінальна справа, за матеріалами якої український суд поіменно назвав винуватців Голодомору в Україні, серед яких є керівники партійних і радянських органів. Як зазначила СБУ, нині всі документи є у вільному доступі.

Документи можна переглянути за посиланням ⇓

Джерело.

You cannot copy content of this page