fbpx
Політика
Порошенко про реформи, Донбас і олігархів: ключові цитати прес-конференції

Президент України Петро Порошенко в п’ятницю, 3 червня, провів велику прес-конференцію для ЗМІ. Попередні прес-конференції глава держави давав 14 січня 2016 року, а також в червні 2015 року, у вересні і грудні 2014 року.

Політика

“Відповідальність перемогла популізм, принаймні на цьому етапі. Спроба підточити Україну зсередини зустріла організований опір суспільства і державницьких політичних сил”.

“Кабінет міністрів запропонував суспільству план невідкладних дій. Відкрилося друге дихання проведення змін в країні”.

“Всі нові судді будуть призначатися на конкурсній основі. Каста – зруйнована. Судді позбавляються повної недоторканості. Людям реформа повертає право на чесний суд”.

“Днями я підписав Стратегічний оборонний бюлетень. Це не просто стратегія реформ, це – дорожня карта. По завершенні імплементації ми матимемо повну інтеграцію і взаємодію з нашими ключовими партнерами по НАТО. Наголошую: за сектор оборони відповідає президент. Там з реформами все гаразд”.

“Прогрес по Донбасу майже нульовий. Вибори можуть бути зараз, якщо ці вибори проведе окупант”.

“За два роки президентства в Адміністрації бачився з Ахметовим, може, два рази. З Коломойським бачився частіше. Позиція по Ахметову стосувалася запрошення на матч фіналу Кубку України з футболу у Львові”.

“З приходом Луценка процес деполітизації ГПУ відбувається”.

“Я публічно засуджую публікацію даних сайтом “Миротворець”. Це була дуже велика помилка”.

“Генерал Трепак – не звільнений з СБУ, він є кадровим офіцером. Запропонував Трепака Грицак. В мене немає жодних конфліктів з Трепаком. Якщо ген. Трепак мав ці документи як генерал СБУ, він був зобов’язаний передати керівництву або порушити кримінальну справу. Якщо йому хтось підкинув, і він побіг в НАБУ – це його право”.

“Внесений проект закону, який прийнятий і мною підписаний. Якщо вони воюють – вони отримають громадянство. Ще раз наголошую, що процедура значно спрощена. На сьогоднішній день декілька сотень заяв знаходяться в міграційній службі. І ці люди отримають громадянство по спрощеній процедурі”.

“Всі президенти боялися кримських татар, і вся українська влада”.

“Є приємна новина: ЦВК не вакантний. Я підписав листа на ВР з внесенням кандидатур”.

“Я не збираюся концентруватися на Саакашвілі. В нас є інші хороші губернатори”.

Економіка

“Перший важливий крок – реформування системи охорони здоров’я. Впевнений що цей кров посилить конкуренцію, значною мірою знизить ціни”.

“Другим є закон про підписання закону про обов’язкове застосування системи електронних платежів ProZorro. Держава буде економити мільярди гривень”.

“В якості основного досягнення я вважаю досягнення макрофінансової стабілізації. Це і поступове збільшення золотовалютних резервів, при чому без участі наших партнерів з МВФ. Потрібно від політики виживання переходити до стратегії розвитку, від макрофінансового оздоровлення, яке сьогодні вже досягнуто, до економічного зростання”.

“Ніякого офшорного скандалу не було. Було об’єктивне, професійне журналістське розслідування. Компанія не мала рахунку, і не могла робити ніяких переказів. До реєстрації і до передачі активів були отримані відповіді НБУ та Мінекономіки. Кожна копійка оподатковується і буде оподаткована”.

“Ми вже хоча б навчилися вимовляти слово “деолігархізація”.

“На значну кількість підприємств, де паслись олігархи, прийшли незалежні керівники. Ринок газу є прозорим”.

“Зараз ми пожинаємо плоди безвідповідальної банківської політики, яка триває з 2008 року. Голова НБУ є професійною людиною, яка забезпечує стабільність банківської системи. Думаю, що найближчим часом – в червні – НБУ буде готовий зняти обмеження на виплати інвесторам дивідендів”.

“Транш мав надійти в вересні чи жовтні. Зараз червень – він не перенесений”.

“Траса Одеса-Рені є дуже важливою, не є регіональною, національною, а є міжнародною. Вона будується і буде добудована”.

Міжнародні відносини

“В 2016 році Україна отримає безвізовий режим”.

“5 разів переносилась дата повернення Надії”.

“Маємо повну підтримку уряду Нідерландів. Впевнений, що ми дуже близькі до моделі, до алгоритму, який дозволить нам завершити ратифікацію угоди про асоціацію”.

Джерело.