fbpx
Політика
Порошенко підписав три закони для підтримки літакобудівної галузі України

Вони мають поставити вітчизняні літаки у рівні умови з імпортом іноземних літаків

Президент Петро Порошенко підписав закони, спрямовані на підтримку вітчизняної літакобудівної галузі. Про це інформує АПУ.

Як стало відомо, йдеться про закон щодо внесення змін до Митного кодексу України, про розвиток літакобудівної промисловості та щодо підтримки літакобудівної галузі. Вони спрямовані на ліквідацію нерівних умов постачання літаків вітчизняного виробництва у порівнянні з імпортом іноземних літаків.

“Документ, зокрема передбачає відміну пільгових умов ввозу (без оподаткування ПДВ) на територію України за договорами оперативного лізингу іноземних літаків масою порожнього обладнаного апарата понад 10 000 кг, але не більше 30 000 кг та максимальною пасажиромісткістю від 44 до 110 місць”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, закони передбачають продовження дії пільгового режиму ввезення товарів, які використовуються при розробці, виробництві, ремонті, модифікації, обслуговуванні виробів авіаційної техніки на період до 1 січня 2025 року та доповнення переліку таких товарів.

Читайте також: В Україні можуть ввести субсидії на покупку електромобілів

Окремо повідомляється, що глава держави підписав закон внесення змін до Податкового кодексу, зокрема, що стосується підтримки літакобудівної галузі.

Він передбачає надання податкових пільг для налагодження повномасштабного серійного виробництва сучасних вітчизняних літаків та покращення фінансового стану з урахуванням середнього терміну розробки, підготовки та оснащення серійного виробництва нових літаків.

Крім цього, документ передбачає, що тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільняється від сплати ПДВ по операціях з ввезення на територію України в митному режимі імпорту товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб літакобудівної промисловості, та постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконуються для потреб літакобудівної промисловості.

Джерело.