fbpx

“Подорожчання газу для населення”: українцям розповіли план Кабміну

НАК “Нафтогаз” і Кабінет міністрів України ведуть боротьбу за ціну на газ для населення.

Про це в коментарі “Обозревателю” заявив член комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядeрної політики та ядeрної безпеки, народний депутат від фракції “Батьківщина” Олексій Рябчин.

“За ціною на газ для населення в Україні є дві позиції. Є позиція НАК “Нафтогаз”, де вважають, що ціна для промисловості і населення повинна бути однаковою. І ця ціна повинна бути ринковою: за ціною німецького хаба плюс транспортування. Виходячи з цього, НАК і робив фінансові розрахунки і підготував план (про підвищення ціни на газ для населення – Ред.). А незахищені верстви населення повинні бути захищені в цьому випадку вже політикою уряду. Проте в уряду України зовсім інша позиція”, – заявив Рябчин.

За словами нардепа, така позиція українського уряду не влаштовує МВФ. Кредитори нагадують про необхідність ринкового паритету як для населення, так і промисловості. Де-факто ціна на газ повинна була бути переглянута ще восени 2017, що не було зроблено урядом.

Рябчин підкреслив, що нова “година Ч” – це квітень 2018 року, коли Кабмін повинен буде підняти ціну. Але не факт, що він піде на виконання цього зобов’язання, враховуючи політичні і соціально-економічні ризики.

“Це ще раз доводить, ціна на газ у нас політична, а не ринкова. І поки що складно сказати хто переможе: НАК “Нафтогаз” або Кабмін”, – сказав він.

You cannot copy content of this page