fbpx
Політика
Підвищити пенсії і зобов’язати всіх українців декларувати доходи: плани влади до 2020

Кабмін планує глобальний перепис населення і “сюрприз” у земельній реформі. Кабмін затвердив план розвитку країни, розрахований на найближчі три роки, а також список пріоритетних дій на поточний, 2017 рік. Основним своїм завданням уряд вважає досягнення стійкого економічного зростання і розвиток оборони, пише “Сегодня”

ПЛАН НА 2017. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що вже 1 жовтня Кабмін “якісно” підвищить пенсії. Яким буде це зростання, поки не відомо, але Гройсман підкреслив, що підвищення торкнеться всіх українських пенсіонерів. Він також заявив, що до кінця 2017 го уряд підготує законопроект про декларування доходів і витрат всіх українців. Відповідний документ готуватимуть Мінфін, ДФС, Нацбанк, НАБУ і НАПКА. Нагадаємо, що раніше в Мінфіні вже підтримували загальне декларування, яке хочуть запустити після реформи ДФС.

Крім того, найближчим часом прем’єр пообіцяв “сюрприз” в рамках земельної реформи. Нагадаємо, що однією з головних її завдань є скасування мораторію на продаж сільгоспземель.

“Ми запропонуємо абсолютно якісну модель обороту землі. Не в інтересах великих холдингів або іноземних інвесторів, а в інтересах нинішнього українського громадянина”, – підкреслив Гройсман, пообіцявши завершити реформу до 2020 року.

ТРИ РОКИ. У середньостроковому плані на три роки уряд в першу чергу хоче домогтися сталого економічного зростання на 4-5% ВВП на рік. При цьому хочуть чиновники зменшити щорічний дефіцит держбюджету до 2,1% ВВП (зараз максимальний дефіцит становить 3,1%). Для цього Кабмін планує спростити процедуру збору податків і передати ряд функцій ДФС в Мінфін. Зокрема, мова йде про створення фінансової поліції і скорочення контролюючих органів з більш ніж 50 тис. працівників всього до 3,5 тис. чоловік. В уряді очікують, що це допоможе піднятися Україні в світовому рейтингу ведення бізнесу з 80-го на 30-е місце, а також збільшити кількість зовнішніх інвестицій до 460 млрд грн на рік.

У найближчі три роки залишиться в пріоритетах українського керівництва і боротьба з корупцією. Гройсман ставить перед собою мету підняти Україну з 131-го місця в рейтингу сприйняття корупції до 50-го (всього рейтинг налічує 176 позицій). Для цього хочуть посилити контроль за фінансуванням політичних партій і обмежити вплив приватного капіталу на них. Крім того, до державних виконавців судових рішень додадуть приватних (нагадаємо, що сьогодні в Україні йде навчання приватних судових виконавців, а відповідний закон був прийнятий ще минулої осені). Нарешті, Кабмін строго регламентував кількість грошей, які потрібно виділяти в майбутньому на оборону і національну безпеку. Ця сума не повинна бути нижче 5% ВВП (115-120 млрд грн).

А ось перепис населення вирішили провести раніше. Згідно пріоритетного плану, перерахувати українців хотіли в 2020 році, проте українські вчені та соціологи запропонували зробити це вже в наступному році. На думку глави Мінсоцполітики Андрія Реви, це дозволить краще планувати бюджетні показники. Гройсман в свою чергу пообіцяв окремо обговорити це питання. Нагадаємо, на думку експертів, перепис населення може обійтися в кілька сотень мільйонів гривень.

Експерти: ризик помилкових цілей. Економіст “CASE-Україна” Володимир Дубровський відзначає, що сьогодні дуже важливий діалог навколо створення служби фінансових розслідувань, яка замінить податкову міліцію.

“Якщо вдасться її створити незалежну, це поліпшить інвестиційну привабливість і теоретично дозволить досягти намічених Кабміном цілей, – говорить він. – А ось курс на поліпшення позицій України в рейтингу легкості ведення бізнесу – помилкова мета. Ми за останній час вже піднялися з 130-е на 80-е місце. І що, хіба наші бізнесмени задоволені легкістю ведення бізнесу? Так що це суто демонстративний індикатор, що не відображає реальних проблем “.

Читайте також: Деталі “осучаснення”: майбутнім пенсіонерам уріжуть виплати, а деяким доплатять 1000 гривень

Експерт зазначає, що перш за все в країні потрібно знизити вартість ведення бізнесу і поміняти правила оподаткування. У свою чергу, економічний аналітик Олександр Охріменко вважає, що прописані в планах норми цілком реально втілити в життя, головне – не обмежуватися одними деклараціями.

“Планів можна скласти хоч греблю гати, але питання – в їх реалізації. Більшість із заявлених на вчорашньому засіданні пунктів були прописані і в плані пріоритетів Кабміну на 2016 рік. Це податкова реформа, земельна реформа, створення служби фінансових розслідувань, підвищення пенсій. Але поки з цього зроблено мало “, – резюмує він.