fbpx
Політика
Під Радою музиканти вимагають ввести квоти на українську музику на радіо (відео)

Концерт українських музикантів на підтримку прийняття Верховною Радою законопроекту №3822, згідно з яким радіостанції зобов’язані транслювати в ефірі не менш ніж 35% творів українською мовою, проходить біля будівлі парламенту. Про це передає кореспондент Українських Новин з місця подій.

На площі біля Ради виступають артисти, біля сцени зібралося близько 70 активістів і слухачів станом на 10:55.

Концерт проходить під гаслом: “Пісня – це зброя”.

Територію парламенту охороняє близько 20 правоохоронців.

Під час акції на сцені виступлять такі гурти та виконавці, як ТаРута, Леся Рой, Ейра, Mad heads, Мандри, the Doox, Сашко Лірник, Тінь Сонця, КомуВниз і низка інших.

Чинною нормою закону “Про телебачення і радіомовлення” передбачено, що в загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50% має становити національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів або виконавців.

Водночас законопроект №3822-д (доопрацьований) передбачає введення норми, згідно з якою частка пісень на державною мовою має становити не менш ніж 35% від загального часу звучання пісень, які розповсюджуються протягом доби, а також протягом часових проміжків: з 6: 00 до 12:00, з 12:00 до 18:00 і з 18:00 до 24:00.

За невиконання норми пропонується ввести штраф у розмірі 3% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії, виданої на відповідну програму.

Контроль за виконанням радіостанціями даних вимог покладається на Національний комітет з питань телебачення і радіомовлення.

Прикінцевими положеннями законопроекту передбачено, що він набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування, і протягом першого року з моменту набрання чинності квота становитиме 25%, протягом другого року – 30% і з третього року – 35%.

Джерело.