fbpx
Політика
“Пеня і руйнування монополії”: які сюрпризи чекають на українців після прийняття реформи ЖКГ (відео)

Українські споживачі будуть платити не за послугу, а за отриманий результат.

Цього тижня парламент ухвалив закон, що має перевернути з ніг на голову всю житлово-комунальну сферу, знищивши монополію. Ухвалене рішення – перший крок до того, щоб створити справжній ринок послуг.

Про це йдеться у сюжеті “ТСН“.

Після внесення законодавчих змін, українські споживачі будуть платити не за послугу, а за отриманий результат. Тобто не за те, що постачальник десь там у себе подає теплоносій температурою 80 градусів, а за справді гарячі батареї в кожній окремій квартирі.

Все це прописуватиметься в договорах із тими постачальниками, яких жителі будинку обиратимуть самі. Фактично уряд створює ринок житлово-комунальних послуг, де не буде монополій.

Можна буде з кількох постачальників обрати того, хто запропонує найкраще співвідношення ціни та якості. Це нововведення стосується тепла, води, електроенергії, прибирання сміття. Але все це попереду, бо закон набуває чинності за півроку.

За новим законом на українців чекає ще один сюрприз – пеня за прострочену комуналку. За кожен день прострочки доведеться сплатити одну соту відсотка боргу. Чиновники заспокоюють – штрафуватимуть не усіх. Наприклад, якщо ви отримуєте субсидію і держава її затримала – пені не буде. Якщо вам затримали зарплатню і ви можете документально це довести, пені також не буде.

Більше того, з утворенням ринку житлово-комунальних послуг так чи інакше доведеться комунікувати із сусідами. Зокрема, вводиться плата за користування мережами. За те, що ЖЕК чи теплопостачальник обслуговує труби чи кабелі – ми будемо платити самі.

Читайте також: “Попередження, що буде зима”: синоптик повідомила про стійке похолодання

Фактично тепер тариф ділиться навпіл: власне за товар і за надання послуги з обслуговування. І якщо якість останньої не влаштовує – потрібно колективно щось вирішувати із таким постачальником.