fbpx
Політика
ПАРЄ підписала декларацію про спільні цінності з Росією, Україна відповіла демаршем

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи прийняв декларацію про спільні цінності з Росією і про необхідність руху назустріч.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ, нардеп Володимир Ар’єв.

“Після дебатів в Асамблеї, де переважна більшість делегатів висловилися проти загравання з РФ без виконання нею вимог, координуючий орган ПАРЄ видав декларацію про спільні цінності з РФ і про необхідність руху назустріч”, – написав він.

Зокрема, в заяві бюро говориться, що неучасть РФ в роботі Асамблеї обмежує її можливості.

Читайте також: Савченко закликала ПАРЄ допомогти звільнити українців

“Асамблея повинна відновити довіру між парламентаріями всіх 47 держав-членів. Для цього вона повинна знайти способи, як тримати відкритими канали зв’язку з російським парламентом і вивчити всі можливості для діалогу. Наші спільні інтереси в галузі захисту прав людини, демократії та верховенства права як на національному, так і на міжнародному рівні, сильніші, ніж питання, які нас розділяють”, – йдеться в заяві.

При цьому президент ПАРЄ Педро Аграмунт підтримав цю декларацію.

“Я розчарований президентом ПАРЄ Аграмунтом, який нещодавно в Києві розповідав, який він друг України”, – написав Ар’єв.

За словами глави української делегації, він, а також представник Британії на знак протесту покинули засідання бюро.

Британець при цьому заявив, що саме через таку позицію Європи британські громадяни проголосували за вихід з Європейського союзу.

“Після таких небезпечних рішень кожен може робити, що йому заманеться, і не звертати уваги на Раду Європи, тому уникнути відповідальності є лише питанням часу”, – заявив Ар’єв.

Джерело.