fbpx
Політика
Парубій розповів, чому катастрофічно впав рейтинг партії Яценюка

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій, який пройшов у парламент за списком Народного фронту (лідер – екс-прем’єр Арсеній Яценюк), прокоментував різке падіння рейтингу цієї політичної сили за останні два роки.

В інтерв’ю НВ він припустив, що справа в тому, що населення оцінило темп проведення реформ як занадто повільний.

У той же час він підкреслив, що результати реформ помітні.

“А я пам’ятаю, чим була українська армія, коли ми зайшли в Комітет з оборони після Майдану, і бачу, чим вона є сьогодні. Українські спецслужби, як і вся система безпеки, стали якісно іншими. Якби два роки тому хтось сказав, що даїшники на вулицях не братимуть хабарів – напевно, ви б не повірили. Сьогодні так є. Нова поліція – якісно інше явище”, – сказав Парубій.

Також серед причин падіння рейтингу Народного фронту голова Ради назвав те, що є не тільки “хороші реформи, які всім подобаються”, але і не настільки популярні.

Читайте також: Парубій розповів, скільки дітей загинуло за час конфлікту на Донбасі.

“Підняття тарифів на вимогу МВФ – непопулярна реформа. За неї ніхто і ніколи не отримував рейтингів. Але це реформа, на яку необхідно йти, тому що без неї неможливо будувати економіку. Всі наші східноєвропейські партнери пройшли цей шлях. Ті, хто проводив подібні реформи, – досі в своїх країнах не мають ніякої політичної перспективи. Подивіться на [польського реформатора Лешека] Бальцеровича”, – заявив Парубій.

Він запевнив, що не ставить собі за мету відновлення рейтингу Народного фронту до виборів, щоб пройти в Раду наступного скликання.

“Нам треба робити все чесно перед собою і перед державою. Час та історія розсудять. Поки я тут є, поки ми тут є, нам необхідно зробити все можливе для того, щоб держава стала сильніше. Є така гарна фраза, не пам’ятаю чия: головне – перемогти, а історики пояснять – чому”, – вважає Парубій.

Нагадаємо, партія Яценюка Народний фронт не вийшла в рейтинг популярності політичних сил за даними опитування фонду Демократичні ініціативи та Центру Разумкова, хоча на позачергових парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня 2014 року, перемогла за партійними списками, отримавши 22,14% голосів виборців.

У той же час, згідно з опитуванням, якби дострокові парламентські вибори відбулися найближчим часом, то 5%-ий бар’єр подолали б шість політичних партій. За партію Батьківщина проголосували б 12% тих, хто збирається взяти участь у виборах, за Самопоміч – 10,6%, за партію Блок Петра Порошенка – 9,9%, за Опозиційний блок – 9,1%, за Радикальну партію Олега Ляшка – 8,4%.

Джерело.