fbpx

Парубій пообіцяв підписати закон про зниження акцизів на б/в авто

Спочатку потрібно скасувати постанову про відхилення голосування

Як тільки Верховна Рада “провалить” розгляд постанови авторства нардепа від депутатської групи “Відродження” Дмитра Святаша про скасування результатів голосування за законопроект про зниження акцизів на ввезення б/в авто, спікер його підпише і надішле в Адміністрацію президента. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, відповідаючи на питання журналістів.

“Ви знаєте, що є постанова про відхилення голосування. Як це було в багатьох інших випадках наприклад, з декомунізацією і назвою Дніпра. Ця постанова буде розглянута і в момент, коли воно буде відхилено, тут же мною цей законопроект буде підписаний”, – заявив Андрій Парубій.

Як повідомляв Сегодня.ua, є ймовірність, що президент ветує закон про зниження акцизів на ввезення б/в авто. Сам президент на прес-конференції 3 червня заявив, що з ВР до нього такий законопроект не надходив, відповідно, він його не читав і наперед нічого сказати не може.

Нагадаємо, 31 травня Верховна Рада прийняла законопроект про внесення змін до Податкового кодексу для стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів, яким передбачається значне зниження акцизів на імпорт б/в автомобілів. За відповідне рішення у вівторок, 31 травня, проголосувало 237 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Самі ставки акцизного збору встановлені на такому рівні: для авто з двигунами не більше 1 л – 0,1 євро за кожен “кубик” (тобто, всього 100 євро), для моделей з об’ємом двигуна до 1,5 л – 0,063 євро/куб. см, 1,5-3л – 0,267 євро/куб. см, а більш 3л – 2,209 євро/куб. см.

Ці ставки не діють на розмитнення авто, завезених з країни-агресора або вироблених до 2010 р. (тобто, що не відповідають стандарту Євро-5).

Пільгою можна буде скористатися і в разі оптових поставок б/в авто. У законі з’явилася норма про ввезення лише одного авто на кожну фізособу на рік.

До голосування за цей законопроект депутати проголосували за поправку, згідно з якою законопроект вступить в силу з 1-го числа наступного місяця після його публікації. В ході голосування даної поправки глава податкового комітету парламенту Ніна Южаніна зазначила, дана норма суперечить положенням Податкового кодексу і законопроект повинен вступити в силу з 1 січня 2017 року. Депутатам довелося тричі голосувати для прийняття даної поправки.

Крім того, вказаною поправкою термін дії цього законопроекту встановлено на 2,5 року.

Законопроект стосується імпорту всіх б/в автомобілів, за винятком авто походженням з країни-окупанта (агресора) по відношенню до України.

Джерело.

You cannot copy content of this page