fbpx
Політика
Особливо підозріла премія Марушевської у 500 гривень (відео)

Соратницю Саакашвілі, екс-начальника Одеської митниці СБУ звинуватило в отриманні… 500 гривень премії до 8 Березня.

Коли я побачила новину про те, що колишня очільниця Одеської митниці Юлія Марушевська змушена давати пояснення з приводу отримання 500 грн. премії до 8 Березня, взагалі подумала, що це чийсь жарт, пише газета “Експрес“.

Але виявилося, правда. За словами екс-начальниці Одеської митниці, надавати пояснення її викликали за клопотанням не кого-небудь, а першого заступника голови СБУ Павла Демчини. На доказ своїх слів вона надала відео. Усе це нагадувало дивний сон: в країні — мільярдна корупція, а СБУ нізащо терзає жінку.

Відреагував навіть Володимир Гройсман: “Щодо історії з Юлією Марушевською, яку зараз жваво обговорюють в мережах. Це навіть не смішно!”

То про що саме йшлося у справі, яка так зацікавила СБУ? Про це ми запитали Юлію Марушевську. — Що особливого було в тій премії, через яку вас тепер тягають по силових структурах?

— Торік на березневе свято жіночий колектив митниці за бюрократичною традицією попросив, щоб виписали премію. Я погодила це рішення, а відділ кадрів спільно з фінансовим відділом підготували перелік усіх жінок. Це просто випадковість, що туди потрапило й моє прізвище.

Річ у тому, що в системі за замовчуванням біля прізвища жінок стояли зірочки і, я думаю, вони просто виділили всіх, хто зі зірочкою. Але саме цей факт став зачіпкою для розслідування. Служба безпеки побачила конфлікт інтересів у тому, що я сама собі виписала премію.

— І як ви це пояснюєте для себе?

— Це демонструє, передусім, непрофесійність СБУ. Однак можна здогадатися, чому вона раптом їх зацікавила.

Мені розповідали, що саме Павло Демчина, перший заступник СБУ, був куратором потоків нелегального горіхового експорту. І він потерпів від того, що ми з командою зупинили незаконні оборудки. Адже доки я працювала на Одеській митниці, корупційних чи нелегальних операцій там бути не могло. Хіба що до того моменту, як я їх виявляла.

— Про які нелегальні горіхові потоки мова?

— Це — історія про митне оформлення і експортування волоського та інших видів горіха. Ми забезпечуємо ними і Європу до Різдвяних свят, і арабські країни, які використовують їх для хлібопекарської індустрії. Але через недосконале законодавство легально вивозити ці горіхи з країни майже неможливо. І зазвичай створювали так звані структури наглядачів за цією сферою, щоб можна було товар спокійно експортувати. У різні часи це були різні люди, залежно від того, чия політична сила при владі. Обсяг ринку — сотні мільйонів гривень на рік.

— Якщо, нехай і з бажання помсти, вашу провину в питанні тієї премії таки доведуть, то які наслідки це для вас матиме?

— Конфлікт інтересів — це адміністративне правопорушення. Отож покарати мене можуть лише штрафом. (Згідно зі статтею 172 КУпАП, неповідомлення особою про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 — 3400 грн., — Авт.) Однак зрозуміло, що, розкручуючи цю історію, на мене також хочуть натиснути морально та пробують дискредитувати роботу усієї нашої команди на Одеській митниці.

— Ви, мабуть, бачили реакцію прем’єр-міністра Гройсмана на цей скандал. Чому він раптом почав вас захищати? Невже влада спам’яталася?

— Видається, абсурдність цієї ситуації стала настільки очевидною, що не відреагувати було неможливо. Але, якщо Володимир Гройсман реально хоче щось змінити на краще, до нього завжди залишаються відкриті питання: “Чому не відбуваються реформи в митній сфері, яку він визначив як головну? Чому Роман Насіров з нескінченною кількістю звинувачень на його адресу в корупції досі очолює Державну фіскальну службу?”

А в цей час підлеглий Насірова, начальник управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби Юрій Шеремет заявив, що не бачить правопорушень у роботі заступниці керівника Одеської митниці Лариси Ареф’євої (працювала до очолення регіональної митниці Марушевською). Тут саме час нагадати, що Ареф’єва восени була публічно затримана на хабарі 50 тисяч доларів.

Як відомо, Ларису Ареф’єву затримали восени 2015 року. Тоді вона втекла від правоохоронців. Згодом Ареф’єву призначили начальником відділу митного аудиту Департаменту аудиту Державної фіскальної служби у Києві.

Ірина КОВАЛЕНКО

Читайте також: Огидний вчинок Джамали на “Голос країни” шокував глядачів талант шоу (відео)

Джерело.