fbpx

Осінні зміни: які зміни чекають на українців та їхні гаманці (відео)

Завтра – перший день осені, 1 вересня. Хтось іде вчитись, у когось перший робочий день, а хтось вийшов на пенсію. Але на всіх українців чекають осінні зміни та реформи.

Про це йдеться в сюжеті програми “Сніданок з “1+1“.

Економісти прогнозують зростання курсу долара на гривню-півтори. Сьогодні офіційний курс долара від Нацбанку становить 25 із половиною гривень.

Пенсії восени рахують. Влада анонсує підвищення цієї соціальної виплати вже від 1 жовтня. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, понад мільйон українських пенсіонерів отримають надбавку більше 1 тис. грн. А для двох мільйонів людей сума пенсії збільшиться від 500 до 1000 грн. Загалом, цієї осені пенсії обіцяють підвищити для понад восьми мільйонів українців.

Разом з пенсіями можуть зрости й тарифи. В жовтні може подорожчати газ для населення щонайменше на 20%, прогнозують експерти. Наразі кубометр блакитного палива коштує 6,9 грн. Але, відповідно до постанови Кабміну, цей тариф повинен переглядатися двічі на рік.

Водночас в уряді навперебій запевняють, що газ для населення цієї осені не дорожчатиме.

Наприкінці осені почнуть монетизовувати зекономлені за минулий опалювальний сезон субсидії. Компенсації будуть такими: електричне опалення – еквівалент вартості 150 кіловат електрики – це до 135 грн. Індивідуальне газове опалення – еквівалент вартості 100 кубів газу – це до 700 грн. Заяву на монетизацію субсидії потрібно встигнути подати до осені. Тобто сьогодні, 31 серпня, – останній день.

Восени українці зможуть оформити й нові внутрішні паспорти у вигляді електронної карти з електронним цифровим підписом. ID-паспорти дозволять українцям оперативно отримувати соціальні та бізнес-послуги, а також ефективно діяти онлайн, зазначають фахівці з інформаційної безпеки. Адже будь-який електронний цифровий підпис є унікальним і його неможливо підробити. А отже такий паспорт дозволить швидко підтвердити свою особу.

Тим часом восени попит на оренду нерухомості зросте рекордними темпами. Причина цього – наплив абітурієнтів і робітників, які з’їжджаються з усіх областей у великі міста. На ринку нерухомості багато схем, за якими шaхрaї заробляють гроші на наївних українцях. Багатьом аферам вже десятки років, але вони до цього часу існують, а орендарі, як і раніше, на це “ведуться”. Водночас зросте вартість оренди.

Але є і позитивні новини. На День захисника України знову будуть затяжні вихідні. Цього разу три – від 14 до 16 жовтня. Адже державне свято припадає на суботу, тож вихідний автоматично переносять на понеділок.

You cannot copy content of this page