fbpx
Політика
Образили Лукашенка: слова президента Литви спровокували міжнародний скандал

Міністерство закордонних Білорусі зажадало пояснень від Литви у зв’язку із заявами її президента Далі Грібаускайте про білоруську загрозу для країн Прибалтики і Польщі. Про це йдеться в повідомленні відомства.

“6 червня у зв’язку з висловлюваннями президента Литовської республіки Далі Грібаускайте в інтерв’ю телекомпанії LRT в МЗС Білорусі був викликаний посол Литви”, – йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства.

Під час зустрічі білоруська сторона зажадала пояснень у зв’язку зі звинуваченнями Білорусі в зaгрозі для країн Балтії і Польщі, які прозвучали з вуст глави литовської держави, розповіли в МЗС.

Читайте також:  “З ним буде рахуватися світ”: Савченко похвалила Путіна і облила брудом українських політиків

У Мінську уточнили, що лексика Грібаускайте, зокрема слова “агреcивні ігри”, є образливою для Білорусі, яка “веде миролюбну політику”.

5 червня у згаданому інтерв’ю литовський лідер назвала “викликом і зaгрозою” сусідство з РФ і Білоруссю.

“Естонія, як і Латвія, а також Польща для нас дуже важливі, тому що це східний кордон НАТО, тому виклики і загрози – ті ж. Це – знаходження Росії і Білорусі біля наших східних кордонів. Звичайно, це і мілітаризація, яку ми спостерігаємо в Калінінграді, використання території Білорусі для різних експериментів і агреcивних ігор, спрямованих проти Заходу. Серед них – і майбутні вiйськові навчання”, – сказала вона.

Джерело.