fbpx

Новий закон уточнив списки тих, кому потрібно заповнювати е-декларації

Директорам шкіл та керівникам лікарень тепер не доведеться проходити процедуру е-декларування.

Директори загальноосвітніх середніх шкіл звільнені від зобов’язання заповнювати електронні декларації про доходи. Про це йдеться в прикінцевих положеннях закону “Про Вищу раду правосуддя”, який набрав чинності 5 січня, передає “Українська правда“.
Згідно з новим законом, норма про обов’язкове заповнення електронних декларацій не поширюється на посадових осіб установ і організацій, що здійснюють основну діяльність в сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни та учасників спецоперації на Донбасі.
Також звільнені від електронного декларування керівники закладів охорони здоров’я, крім керівників установ охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня.
Крім того, скасовано необхідність заповнювати електронні декларацій для керівників закладів освіти (крім керівників вузів і їхніх заступників), науки (крім президента Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів і головних вчених секретарів НАНУ і національних галузевих академій наук, інших членів президії НАНУ та президій національних галузевих академій наук).
Звільнені від обов’язку заповнювати електронні декларації також і керівники закладів культури, мистецтв, відновлення і збереження національної пам’яті, фізичної культури, спорту і національно-патріотичного виховання.
Нагадаємо, закон був прийнятий Верховною Радою 21 грудня 2016 року.
Передбачається, що Вища рада правосуддя складається з 21 члена, з яких 10 – вибирає з’їзд суддів, по 2 – призначає президент, Верховна Рада, з’їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів і з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.
При цьому глава Верховного суду України входить до складу Ради за посадою. Відповідно до закону, рішення ради можуть бути оскаржені тільки в Верховному суді.

Читайте також:    Нова хвиля е-декларування стартує: хто повинен подати декларації

Джерело.

You cannot copy content of this page