fbpx
Політика
Новий автомобільний термін спробують ввести в українське законодавство

Сфера автомобільних перевезень знову потрапила в поле зору народних депутатів. Понад 200 тисяч працюючих автомобілів і річний оборот до 20 млрд грн. влаштовував би всіх, якщо б не мала частка перевізників, які працюють легально (їх близько 10%).

Законопроект №3107, який мав ряд спірних моментів був відкликаний на доопрацювання. Нещодавно документ повернувся в Раду вже у новій редакції. Що і як буде з таксі та приватними перевізниками, які працюють з диспетчерами типу Uber чи підвозять пасажирів за допомогою BlaBlaCar.

В проекті закону №3107 з довгою назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб» з’явився новий термін “автомобільний перевізник за викликом”.  Незважаючи на фактичне виконання однієї і тієї ж функції з таксі, – доставки пасажирів і багажу з пункту А в пункт Б, такі перевізники будуть класифікуватися як окремі категорії. В чому різниця? Таксі – автомобіль, що має розпізнавальні графічні і світлові елементи, оснащений іншим необхідним обладнанням, і відомості про який внесено до ліцензійного реєстру.

Власник автомобіля-таксі повинен бути зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності (СПД). Машина таксі проходить регулярний техконтроль, а водій щоденний медогляд. На одній машині таксі можуть працювати кілька водіїв позмінно. Водії таксі будуть мати право користуватись стоянками для автомобілів таксі, виїжджати на смугу для руху маршрутних ТЗ, зупинятись на зупинках для громадського транспорту. Таксистам дозволять безкоштовно здійснювати зупинку і стоянку транспортних засобів на платних стоянках.

Автоперевізник за викликом не має права використовувати роботу найманого водія, автомобіль не може мати позначень як ТЗ таксі, власникові не обов’язково реєструватися як СПД, не доведеться й отримувати ліцензію. Все, що потрібно – письмовий договір з диспетчерською службою та спеціальний страховий поліс. Також будуть окремі визначення для диспетчерських служб (ДС): якщо ДС працює з таксі, то використовується парк відповідних ТЗ, якщо ДС працює з «перевізниками за викликом» – заходити в дозволені для таксистів рамки їм буде заборонено. В обох випадках «диспетчерське управління» буде включати всі засоби зв’язку, такі як голосовий телефон, додатки для електронних пристроїв, інтернет-сервіси і т.д.

Читайте також: У Тернополі патрульні на прохання батьків перервали романтичну ніч 16-річній дівчині

Джерело.

facebook