fbpx
Політика
Новий закон про енергоефективність передбачає проведення енергетичного аудиту існуючих будинків

Якщо депутати приймуть закон «Про енергетичну ефективність будівель», то всі об’єкти будівництва та вже існуючі будівлі повинні будуть пройти енергетичний аудит. Про це у своїй статті «Енергоаудит житла – це теорія» для DT.ua написала Наталя Вареник.

За її словами, вартість енергоаудиту для багатоповерхівок становитиме: до 100 квартир – 9,5 тис. грн, до 300 квартир – 12 тис. грн, до 350 квартир – 13 тис. грн. Сума залежить від площі будинку та обладнання, яке використовують енергоаудитори. Наприклад, сім’ї, що мешкає у будинку на сто квартир, за аудит доведеться заплатити від 50 до 120 грн в залежності від площі помешкання.

«Однак це – швидше за все розрахунок для типових будинків серійної забудови, на які збереглася вся будівельна документація. Серйозне обстеження і вироблення рекомендацій для будь-якої індивідуальної будівлі, особливо при відсутності вихідної будівельної документації, крім планів БТІ, може коштувати значно дорожче», – йдеться в статті.

Фахівці вважають, що важливо мати зрозумілий і працездатний протокол обліку і розподілу оплати тепла між співвласниками багатоквартирних будинків, володіти базовими теплотехнічними характеристиками житла – розрахунковими тепловими характеристиками опалювальних приміщень, які виражені у Ватах на квадратний метр на годину (Вт/м2 год, – ред.), сукупними встановленими потужностями приладів опалення і прив’язкою цих показників до середньодобової температури за місяць і за опалювальний сезон.

«Це дозволить досить точно визначати коректність розрахунків і відсікати неправдоподібно великі рахунки», – зазначає автор статті.

Зазначимо, що наступного тижня у Верховній Раді розглянуть законопроект «Про енергетичну ефективність будівель», в результаті якого окремим будівлям доведеться провести енергоаудит та отримати відповідний сертифікат. Урядова редакція цього закону передбачала, що всім українцям за свій рахунок доведеться провести енергораудит квартир. У новій редакції, підготовленій профільними комітетами Ради, цю норму прибрали. На думку одного із співавторів законопроекту, документ депутати можуть ухвалять уже в наступний четвер.

Читайте також: Російський дипломат потрапив у смертельну аварію, проїхавши на червоний сигнал світлофора (відео)

Джерело.