fbpx
Політика
«Не все солодко буде тим, хто націоналізував «Приватбанк», – Ігор Палиця (відео)

Націоналізація «ПриватБанку» стала логічним наслідком провальної економічної політики НБУ. В той час, як російський «Альфа-банк» рефінансовували за ставкою 9% річних, то «ПриватБанку» кошти дали під 28%.

Про це голова Волинської обласної ради Ігор Палиця заявив під час спілкування з журналістами в прямому ефірі телеканалу «Нова Волинь».

«Уявіть, що ви в 2012 році взяли кредит під заставу квартири в 60 тисяч доларів і банк дав вам 30 тисяч. Потім прийшла новий керівник НБУ, почала “грамотно” вести валютний курс, долар став коштувати не 8 гривень, а 24, вартість вашої квартири стала не 60 тисяч, а 15. Тому що так докерувались, що економіка впала майже на нуль.

І до вас приходить банкір та каже: ви взяли 30 тисяч, а ваша квартира коштує 15. Ви донесіть ще застави, тому що кредит у вас не забезпечений. Ви кажете, що у вас більше нічого немає, і коли ви брали кредит, то вона коштувала 60 тисяч. А їх це не цікавить, і вони погрожують націоналізувати вашу квартиру. Ось підхід Нацбанку», – пояснив Ігор Петрович.

З його слів, нестабільність валюти через дії Нацбанку спричинила відтік депозитів, тому банки звернулись за рефінансуванням, проте, на різних умовах: російському «Альфа-банку» під 9% річних, а найбільшому українському банку «ПриватБанку» під 28% річних.

«Це такий підхід: «Сподобалось? Націоналізую!». Але не все так солодко буде для тих, хто націоналізував «ПриватБанк», – резюмував Ігор Палиця.

Читайте також: Вчені розробили клітини, здатні знищувати ракові пухлини мозку

Джерело.