fbpx
Політика
Названа перша “жертва” нової купюри в 1000 гривень

Після того, як Національний банк України випустить в обіг купюру номіналом в 1000 гривень, дрібноти в українських гаманцях стане менше.

Так, практично до нуля зведеться роль копійки, пише Politeka з посиланням на голову правління Міжбанківської валютної біржі Анатолія Гулея.

“Її функції сьогодні відіграє одна гривня. До того ж собівартість друкування монет є досить дорогою. Копійки сьогодні стають просто непотрібними. Навіть інкасація монет є дорогою і витратною”, – запевнив Гулей, висловивши думку, що настав час відмовитися від монетки номіналом в 1 копійку .

Коментуючи вплив нової купюри на економіку країни, експерт заявив, що поганого нічого не станеться.

“Є правила випуску грошових купюр. Ця тисячна купюра повинна була бути ще, за моїми прогнозами, коли курс долара був по 8 грн / $ і 12 грн / $. Робиться це, як правило, для зручності розрахунків населення і підприємців”, – пояснив експерт.

На думку Гулея, випуск купюри з “запізненням” був свідомим.

“Підозрюю, що випуск цієї банкноти був свідомо притримав Нацбанком … На сьогоднішній день мені здається трохи нелогічним те, що ми намагаємося збільшити оборот” безготівки “, зменшивши тим самим кількість грошей в тіньовому секторі, в той же час, випускаючи нову купюру. Однією рукою ми говоримо, що нам не потрібна “готівка”, а іншою – вводимо тисячну купюру – зазначив Гулей.

З огляду на позицію НБУ, що найбільша купюра повинна бути не більше $ 100, експерт припустив, що логічним буде вже сьогодні замислитися про випуск двохтисячного купюри.

Як “Вести” писали раніше, нова банкнота номіналом в 1000 гривень вже надрукована. Її офіційна презентація відбудеться в лютому.

Що стосується виведення з ужитку дрібних копійок, то вперше про це заговорили ще в 2014 році, коли в Україні перестали карбувати “білу” копійку. Експерти ще тоді говорили, що їх більше не карбують через дорожнечу виробництва і поступово вони “вимруть”.

Читайте також: “Упс, помилочка вийшла”: ГПУ прийшла з обшуками у приймальню Мосійчука

Джерело.