fbpx
Авто
Нардеп Деревянко: Громадяни України тимчасово зможуть ввозити автомобілі з іноземною реєстрацією на 1 рік (відео)

Громадяни України тимчасово зможуть ввозити автомобілі з іноземною реєстрацією на 1 рік, сплачуючи за це в бюджет 0,2-0,3% від вартості транспортного засобу щомісяця.

Законопроект, який буде розроблений за результатами робочої групи на базі комітету з податкової і митної політики передбачатиме запровадження умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами при тимчасовому ввезенні до 1 року транспортних засобів для особистого користування громадян України.

При тимчасовому ввезенні до бюджету буде сплачуватись 0,2 чи 0,25% від вартості автомобіля в місяць — за перший рік, 0,25 або 0,30% в місяць — за другий рік, а в третій рік він буде ще вищим.

Таке тимчасове ввезення автомобілів буде застосовуватись до автомобілів, які старше 5 років, тобто тих, що не підпадають під категорію Євро-5. В разі якщо після тимчасового ввезення громадянин України захоче розмитнити автомобіль, то всі сплачені в бюджет платежі в режимі тимчасового ввезення, будуть зараховані в суму, яка необхідна для розмитнення.
Таке рішення робочої групи компромісом, який було досягнуто. Ми будемо переконувати Президента Петро Порошенко, Уряд Volodymyr Groysman та народних депутатів в тому, що це найкращий вихід із ситуації, яка склалась.

Якщо вартість автомобіля буде складати 2000 євро, то витрати для людини, яка оформить на рік тимчасове ввезення становитиме приблизно 156 євро в перший рік.

Якщо вартість автомобіля близько 4 тисяч євро, то вартість тимчасового ввезення складе близько 200 євро на рік.
Таким чином людина може користуватись автомобілем, їздити на ньому, а через певний період часу розмитнити його.
Такий законопроект буде діяти тимчасово — 2-3 роки, оскільки його основна задача — розрядити ситуацію, яка сьогодні склалась.

Сьогодні українці мають право тимчасово ввозити автомобіль з-за кордону тільки в режимі “транзит” на 5 або 10 діб. В цей же час іноземці можуть тимчасово ввозити автомобілі до 1 року.

Тому існує велика кількість схем, коли іноземці надають послуги по тимчасовому ввезенню автомобілів для українців, які коштують 150-200 євро. Ці гроші не потрапляють до Державного бюджету. Останній тиждень власники автомобілів блокують митні переходи на Закарпатті, на Львівщині, вимагаючи вирішити ситуацію, яка склалась.

До складу робочої групи увійшли представники активістів, які блокують митні переходи в прикордонних областях України, ДФС, митниці та Міністерства фінансів, а також народні депутати Володимир Парасюк – офіційна спільнота, Роберт Горват, Ніна Южаніна, Maksym Burbak, Тетяна Острікова, Maxim Kuryachiy та Юрій Савчук.

Читайте також: Терміново! Свого добилися!!! В Україні знизили вартість розмитнення авто (відео)

Джерело.