fbpx
Політика
Нардеп Дерев’янко та ізраїльтянин Авербух проникли у військову частину, де проводилися секретні випробування спецзв’язку, – Вінник

Народний депутат України (позафракційний) Юрій Дерев’янко та громадянин Ізраїлю Вадим Авербух потрапили до військової частини, де проводилися секретні випробування зразків спеціального зв’язку. Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив парламентарій від “Блоку Петра Порошенка” (БПП) Іван Вінник на Facebook.

“На територію військової частини, де проводилися секретні випробування зразків спецзв’язку, проник народний депутат Юрій Дерев’янко. Він провів із собою представника ізраїльської компанії “Ельба” Вадима Авербуха, відомішого як Гордон Зеєв, – адвоката агента ФСБ Семена Могилевича. Юрій Дерев’янко та Вадим Авербух практично паралізували діяльність військової комісії і отримали несанкціонований доступ до результатів випробувань, що може становити загрозу для обороноздатності України”, – пише він.

Політик нагадав, що за контракт у 32 мільярди гривень на постачання українським військовим засобів спецзв’язку, здатних протистояти російським засобам радіоелектронної боротьби (РЕБ), борються два світові виробники – “Асельсан” (Туреччина) та “Ельба” (Ізраїль). “Ізраїльтяни запропонували ціну на 25% більшу ніж представники турецького воєнпрому. Крім того, “Асельсан” показав свою надійність у військовому конфлікті в Нагірному Карабасі, де азербайджанська армія, оснащена спецзв’язком “Асельсан” успішно протистоїть російським РЕБам, якими озброєна протилежна сторона конфлікту” , – зазначив депутат.

“Несанкціоноване проникнення громадянина Ізраїлю Вадима Авербуха в супроводі народного депутата України Дерев’янка Юрія на територію військової частини і фактичний зрив випробувань може свідчити про вчинення зазначеними вище особами кримінального порушення українського законодавства”, – підкреслив Вінник.

На його думку, в діях Авербуха вбачаються ознаки складу злочину, передбаченого статтями 114 Кримінального кодексу (Шпигунство), 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України), 355 (Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань), 357 (Заволодіння документами шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем).

У діях Дерев’янка він вбачає ознаки злочину, передбаченого ст. 111 Кримінального кодексу (Державна зрада), 114-1 (Перешкоджання законній діяльності ЗСУ), 355 (Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань), 357 (Заволодіння документами шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем), 364 (Зловживання владою або службовим становищем), 369-2 (Зловживання впливом).

“З огляду на те, що такі дії були вчинені на військовому об’єкті, можуть завдати значної шкоди національним інтересам держави і становлять загрозу національній безпеці України, вони повинні бути негайно припинені, а особи, які їх скоїли, мають бути затримані з метою з’ясування всіх обставин справи”, – вважає парламентарій.

Вінник наводить витяг із заяви про вчинення кримінального правопорушення: “Несанкціоноване проникнення громадянина Ізраїлю Вадима Авербуха в супроводі народного депутата України Дерев’янка Юрія на територію військової частини і висловлювання на адресу членів комісії, яка проводить випробування спеціальних засобів захищеного зв’язку, погроз і вимог визнати кращим зразок, наданий компанією “Ельба” (Ізраїль), може свідчити про вчинення зазначеними вище особами низки порушень українського законодавства, зокрема злочинів”.

Нагадаємо, бюджет оснащення механізованої бригади ЗСУ комплектом зв’язку “Ельба”, згідно з розрахунками Міноборони, становитиме 491 мільйон гривень, а вартість комплекту зв’язку “Асельсан” для механізованої бригади ЗСУ – 346 мільйонів гривень.

Читайте також: Крадіжка століття: у Дніпрі суддя поцупив у магазині фірмові кальсони

Джерело.