fbpx
Політика
Нафтогаз вимагає від Газпрому понад $14 млрд переплати за контрактом

Київ вимагає від “Газпрому” повернути понад 14 млрд дол. переплати за контрактом.

“Газпром” крім своїх вимог у стокгольмському арбітражі по справі про умови контракту на постачання газу на Україну вперше розкрив суму зустрічних вимог НАК “Нафтогаз України” – 14,23 млрд дол. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомлялося, 16 червня 2014 року “Газпром” подав в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма позов до “Нафтогазу” за несплачений газ. Потім за рахунок вимог за умовою “бери або плати” сума позову була збільшена до 31,75 млрд дол.

“Одночасно 16 червня 2014 року “Нафтогаз” звернувся в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма з вимогами про ретроактивну зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України. Уточнена сума вимог НАК склала понад 14,23 млрд дол.”, – йдеться в повідомленні.

27 червня Коболєв заявив, що “Газпром” порушує зобов’язання з транзитним контрактом шляхом зниження тиску подачі газу. За його словами, в кінці липня, крім зменшення обсягу транзиту, РФ знизила тиск на вході в Україну, що створило певні технологічні проблеми для “Укртрансгазу”.

30 червня повідомлялося, що РФ оцінює вартість поставленого в окуповані райони Донбасу газу в 718,5 млн доларів. Раніше “Газпром” вимагав у “Нафтогазу” 600 млн доларів за ці поставки.

Нагадаємо, що “Нафтогаз” не приймав від “Газпрому” газ на пунктах входу до ГТС на підконтрольних територіях і не має наміру його оплачувати.

Читайте також: Відсьогодні до Кабміну можна подати електронну петицію

Джерело.